İki Sürücü Arasındaki Fark (Bootstrap sürücü içerir)

Başlatan mistek, 30 Nisan 2014, 17:29:06

Kabil ATICI

PDF browser'ınızda bir sorun var sanırım. İlk okuduğumda önemsememiştim.  Resmi gönderince fark ettim. Benim açtığım PDF görüntüsünde bir sıkıntı yok. O şüpheli hayalet çizgiler yok...

PDF görüntüsünü doğrudan internet browser üzerinde açıyorsan ve bazı eklentiler iş başında ise onlar eklemiş olabilir.
ambar7

mistek

Firefox kullanıyorum. Pdf için eklenti önerir misiniz? Yada bu durumu nasıl düzeltebilirim. Daha öncede başka çiziklerle karşılaştım işi riske atmayayım.

@z hocam sürme durumuna ne diyorsunuz sizce bir terslik var mı?

Entegre çalışıyor mosfeti sürüyor osiloskopta kontrol ettim. Ama yüke binince zırıldama sesi geliyor. En fazla 4-5 amper çekebildim. Mosfetleri biraz kontrol ettim belli bi ısınma yoktu.

Hemen ir2181 li devremi taktım gayet güzel akım çekiyorum zırıldamada yok.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Kabil ATICI

Eklentiden kastettiğim bazı programları yüklerken internet tarayıcını istenmeyen eklentileri gömebiliyorlar. Bunlar istenmeyen görüntüler üretebiliyorlar. Eğer tarayıcın üzerinden pdf dökümanını açarsan istenmeyen görüntüler üretmiş olabilirler.

PDF okuyucu olarak doğrudan Adobe Acrobat kullanıyorum bir sıkıntı yok...
ambar7

z

Nedeni hakkinda fikrim yok. Belki sorun cikaran cipte Vboost gerilimini dusuk kaliyordur. Sscopla her iki cip icin de gozlemek lazim. Belki besleme voltaji da kritik degere iniyordur.

Uzaktan bir seyler soylemek bu asamada zor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Kabil ATICI

önerilen çalışma şartları için

ir2181 ve IRS2186
VIN
Logic input voltage (HIN & LIN - IR2181/IR21814)
min->VSS
maks->VSS + 5

irs21867
VIN
Logic input voltage (HIN & LIN)
min->COM
maks->VCC

olarak belirtilmiş.

VCC and VBS supply undervoltage positive going threshold

VCC and VBS supply undervoltage negative going threshold
gerilimlerinde farklılık var.

Bu entegrelerin her ikisini aynı devre üzerinde denemiyorsanız, devreleriniz arasında fark olabilir.

ambar7

mistek

Her ikisinide aynı devre üzerinde deniyorum birini söküp diğerini takıyorum. Sadece entegreleri değiştiriyorum okadar. Bootstrap kapasiteleri ve diyot bile aynı.

Hin ve Lin girişi 3.3v

Vcc=15v

Bootstrap kapasitesi
100nf iken Vgs= 9.6v
470nf iken Vgs=11.2v

Bu aradaki voltajlar nereye gitti acaba.

mozkan87

Alıntı yapılan: mistek - 30 Nisan 2014, 21:45:54
Firefox kullanıyorum. Pdf için eklenti önerir misiniz? Yada bu durumu nasıl düzeltebilirim. Daha öncede başka çiziklerle karşılaştım işi riske atmayayım.

@z hocam sürme durumuna ne diyorsunuz sizce bir terslik var mı?

Entegre çalışıyor mosfeti sürüyor osiloskopta kontrol ettim. Ama yüke binince zırıldama sesi geliyor. En fazla 4-5 amper çekebildim. Mosfetleri biraz kontrol ettim belli bi ısınma yoktu.

Hemen ir2181 li devremi taktım gayet güzel akım çekiyorum zırıldamada yok.

Firefoxta seçenekler menüsünden Uygulamalar sekmesini açın arama çubuğuna pdf yazın ve çıkan Taşınabilir belge  biçimi(PDF) için yanındaki seçeneği değiştirin ister firefox içinde adobe reader ile açını seçin ister diğer seçeneği. Deneyerek sonucu görebilirsiniz.