Erkek mi Disimi?

Başlatan z, 09 Mayıs 2014, 21:34:06

Andromeda

Alıntı yapılan: z - 10 Mayıs 2014, 12:18:43
Seytan bilimden teknikten anlarmi?
Şeytan dürtmüş sizi.. bu soruyu sordurmak ve forumda ikilik çıkarmak için.. :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

muhittin_kaplan

z

Bu seytan tam bir serefsiz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

Hatta Bazen "İyi Şeyle yaptığınızı Sanarken Ona Hizmet Edersiniz"
(ŞEYTANIN SAĞDAN YANAŞMASI -bakınız-) Konu Kayması Yaşanıyor.. :)

kimlenbu

Kartlarımda LCD bağlantısı için erkek soket kullanıyorum genelde :

diğer bağlantılar için de kartta gene erkek tunik bağlantı kullanıyorum.

misal ide kabloları da anakartta erkek, kabloda ise dişi çakılıdır. Ölçüm konusunda ise haklısınız, anakarttaki erkek soketten ölçmesi çok zor, kısa devreye sebep olabiliyor dikkatsiz bir harekette.

z

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 10 Mayıs 2014, 15:03:56
Hatta Bazen "İyi Şeyle yaptığınızı Sanarken Ona Hizmet Edersiniz"
(ŞEYTANIN SAĞDAN YANAŞMASI -bakınız-) Konu Kayması Yaşanıyor.. :)

Konu konu aciyor bana kizacaklar olacak ama;

Seytanin sagdan yanasmasi konusunda sitelerde gezinirken okuduklarimdan sonra su soru kafama takildi.

Lanet okumak beddua etmek iyi seyler degil. Pek cok hadisde (ki ben bunlara artik inanmak istemiyorum) .... yuzunden Peygamberimiz lanetledi vs gibi ifadelere rastliyorum.

Bir peygamberin iyi olmayan bir seyi yaptiginin soylenmesi (lanetledi denmesi vs) nasil dogru olabilir?

learner

Örnek hadis verseniz daha anlaşılır olur.

Peygamberimiz rahmet peygamberidir. Fakat bu hiç bir kimseye kızmayacağı anlamına gelmiyor. Nitekim bedduaya mazhar olanlar kesinlikle şahsına yapılan bir hata ile değil, ya dine yada ümmete yaptığı yanlıştan doayı bunu hak ediyorlardır.

İnsandaki her duygunun ifrat (aşırı), tefrit (noksan) ve vasat (orta halli) mertebeleri vardır. Peygamberimizin tüm hisleri ve davranışları vasat mertebededir.

Mesela:
Alıntı Yapkuvve-i gadabiyenin (hiddet, öfke hissi) tefrit mertebesi, cebanettir ki korkulmayan şeylerden bile korkar. İfrat mertebesi tehevvürdür ki, ne maddi ve ne manevi hiçbir şeyden korkmaz. Bütün istibdadlar, tahakkümler, zulümler bu mertebenin mahsulüdür. Vasat mertebesi ise şecaattir ki, hukuk-u diniye ve dünyeviyesi için canını feda eder, meşru olmayan şeylere karışmaz.

Ve keza, kuvve-i akliyenin tefrit mertebesi gabavettir ki, hiçbir şeyden haberi olmaz. İfrat mertebesi cerbezedir ki, hakkı batıl, batılı hak suretinde gösterecek kadar aldatıcı bir zekaya malik olur. Vasat mertebesi ise hikmettir ki, hakkı hak bilir, imtisal eder; batılı batıl bilir, içtinap eder.

z

Neyse forum biraz karisik su an bu konuyu kaldiramaz. Ozel mesajla da tartismak tatli olmuyor. Bir sure erteleyelim bu konuyu.

OG

Konu sapmış ama amacım sapmasına sebep olmak değil.

Tek dikkat çekmeye çalıştığım husus şu.

İyi hayırlı bir şeyi, işi vs yaptırmamaya çalışır.
Engelleyemezse tehir ettirmeye (ertelemeye) çalışır.

Nasıl yapar bunları,
Sınavınız var, çalışmaya niyetlenirsiniz, bir sıkıntı verir, bunaltır. Bunu önemsemez işin üzerine giderseniz tehir ettirmek için beyninizde bir sürü fırıldak çevirtir.

LCD yi şöylemi bağlasam böylemi bağlasam girdabına sokar, vs. Sanki işin en önemli tarafı buymuş gibi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Andromeda

Konu başlığından sapmış, ben başlığa çevireyim..
şeytan Erkek mi Dişi mi? 8)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

OG

Hem erkek hem dişi.
Vesveseci, sıkıntı verici birşey.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

एक होना

hocam biraz garip gelecek. kart üzerine takılan soketin yarısını dişi yarısını erkek yapın LCD için de tam tersini uygulayın. ikilemde kalmazsınız.
kart üzerine takılacak soketin ilk neresi dişi neresi erkek olsun diye düşünecek olursanız yazı tura atın derim.

ahmets

İkisini de dişi takın, kullanırken araya uzun pinheaderlardan parça koyarsınız.
Şeytan dürttü, üçlü daha eğlenceli olur dedi.

z

Nasil yapayim bir daha izah edermisin?

एक होना

hocam arkadaş ana karta ve LCD ye dişi header takın araya da erkek ile birleştirin demiş. erkek header in bir tarafı kısa nasıl olur bilemiyorum.