Parametre olarak UPDATE işlemi

Başlatan baran123, 22 Haziran 2014, 20:32:42

baran123

Merhaba yine bir veri tabanı sorum olacak parametre olarak yapmak istiyorum bu işi :) access de birincil sütün var orada otomatik ardısık sayı veriyor buna göre yapcağım ama bir türlü beceremedim bir yardımcı olursanız sevinirim

connect.Open();
            OleDbCommand command = new OleDbCommand("UPDATE Personel SET (NO,ADSOYAD,DT,YAS,GT,MAAS) VALUES (@ADSOYAD,@DT,@YAS,@GT,@MAAS) WHERE=@no", connect);
            command.Parameters.Add("@NO", OleDbType.Integer).Value = Convert.ToInt32(dataGridView1.CurrentRow.Cells[0]);
            command.Parameters.Add("@ADSOYAD", OleDbType.VarChar).Value = txtAd.Text;
            command.Parameters.Add("@DT", OleDbType.Date).Value = dateTimePicker1.Value;
            command.Parameters.Add("@YAS", OleDbType.Integer).Value = Convert.ToInt32(txtYas.Text);
            command.Parameters.Add("@GT", OleDbType.Date).Value = dateTimePicker2.Value;
            command.Parameters.Add("@MAAS", OleDbType.Decimal).Value = double.Parse(txtMaas.Text);
            command.ExecuteNonQuery();
            connect.Close();
            listele();

resim bilen koydum sizler için :):)

barisertekin

OleDbCommand command = new OleDbCommand("UPDATE Personel SET ADSOYAD=@ADSOYAD,DT=@DT,YAS=@YAS,GT=@GT,MAAS=@MAAS WHERE NO=@NO", connect);
            command.Parameters.Add("@NO", OleDbType.Integer).Value = Convert.ToInt32(dataGridView1.CurrentRow.Cells[0]);
            command.Parameters.Add("@ADSOYAD", OleDbType.VarChar).Value = txtAd.Text;
            command.Parameters.Add("@DT", OleDbType.Date).Value = dateTimePicker1.Value;
            command.Parameters.Add("@YAS", OleDbType.Integer).Value = Convert.ToInt32(txtYas.Text);
            command.Parameters.Add("@GT", OleDbType.Date).Value = dateTimePicker2.Value;
            command.Parameters.Add("@MAAS", OleDbType.Decimal).Value = double.Parse(txtMaas.Text);

connect.Open();
            command.ExecuteNonQuery();
            connect.Close();

listele();

Basic Statement:

Update [TableName] Set [ColumnName1] = 'aaa' ,[ColumnName2] = 'bbb' where ID=5 and Tarih > getdate() ...... etc.

picusta

Nacizhane fikrim DT ile yas,birbirine bagli 2 veri. Birinden digeri türetilir. DT verisini sakla, digerini hesaplarsin.
Anladigin gibi Update Insert gibi degil. SET ADSOYAD = @ADSOYAD tarzinda yazacaksin.

barisertekin

Hahahah :) İçeriğine bakmamıştım. Kayıt ederken yaşı hesaplayıp kaydetti diyelim. Seneye nasıl artacak o yaş :)

Yaş diye bir bilgi tutulamaz. Doğum tarihi tutulur. Runtime olarak bugünün tarihinden çıkartılarak yaş hesaplanır.

baran123

tamam sağ olun a doğru ya seneye artmaz o :D :D :D teşekkürler herkese :)