J-Link Tanınmıyor

Başlatan yldzelektronik, 11 Ağustos 2014, 22:22:36

yldzelektronik

Merhaba,

Düne kadar jlinki sorunsuz kullanabiliyordum.Ancak bugün denediğimde jlink tanımıyor.

"Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)" şeklinde hata olarak gözüküyor.

Sürekli laptoba takılı duruyordu.Arada laptobun kapağını kapatıyorum.Açtığımda devam ediyorum.Bazen takılıyken bilgisayarı kapatıp açtığım da olabiliyor.

Bununla alakalı olabilir mi?Ne yapılabilir, kurtarabilir miyim?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

yldzelektronik

Kimse yazmamış ama ben buradan sormaya devam edeyim.Aşağıda benim j linkin resimleri var.Yakın geçmişte forumda konuşulan benzer bir konu vardı.Orada biri jlinki tekrar programlamak için bir dosya paylaşmıştı.O işlemleri kendi kartım için uygulayabilir miyim?

Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

diot

Evet uygulayabilirsiniz. Benimkide geçengün firmwaresini son versiyona  güncellerken çakıldı kaldı. Daha önce yayınladığım dosyalar ile kurtardım.
Not kurtarma işlemlerini xp işletim sisteminde yapınız.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: diot - 12 Ağustos 2014, 09:28:18
Evet uygulayabilirsiniz. Benimkide geçengün firmwaresini son versiyona  güncellerken çakıldı kaldı. Daha önce yayınladığım dosyalar ile kurtardım.
Not kurtarma işlemlerini xp işletim sisteminde yapınız.

XP olmasıyla ilgisi var mı ki?

Ben bütün adımları denememe rağmen bilinmeyen cihaz diyor.Usb cihazını tanımıyor.

Windows 7 sistemle sorunsuz hallettim.Yalnızca biraz beklemek gerekiyormuş.Bir de benim jlinkde esd elemanları yanmış.Onu söktüm oldu.

diot

ben de win7 64 bit var ve samba çalışmıyor. Bu yüzden xp diye yazdım.