basit anfi devresi

Başlatan serdarcik, 28 Nisan 2005, 13:37:48

serdarcik

arkadaslar elinizde basıt bi anfi devresi olan varmı. kulaklık cıkısını duyulacak seviyede yukseltsin yeter. yardımlarınızı bekliyorum.
serdarcik

aster

Ersin

TBA820 ye bir bak pdf i var nette hem fiyati uygun ve piyasada bulunuyo.

rr

741 Evieren yukseltec ile a simetrik besleme ile sürebilirsin. Daha hassas
devre için düşük gürültülü opamp kullanabilirsin.

DumrulBey

Merhaba,

Öncelikle aramıza yeni katılan arkadaşımıza ufak bir mesaj:
Hoş geldin "serdarcik"  ;)

Şiddetle LM 386 tümdevresini öneriyorum. Ben de yakın bir zamana (yaklaşık 1 ay öncesine) kadar TBA 820M derdim ama, gerek "distorsion" gerekse çok az malzeme (iki kapasite bir direnç) ile favorim oldu.

Eğer şansın varsa sonu N4 ile biteni al. Bazen bunları karışık koyuyorlar. Halbuki aralarında fark var. Geçen on tane aldım iki N4 ile bitiyordu bir tanesi de N3'dü. Kesinlik sonu belirsiz olanları alma. En azından N1 ile bitsin.

Fiyayı 35 ile 60 kuruş arası değişiyor. Biraz araştırırsan 10 tanesini rahat 50 kuruş altına alırsın. Veri yaprakları (datasheets) internette bolca var. Piyasada en TBA 820M kadar rahat buluyor, eee fiyatı da makul. Ne duruyorusun...:)

Dip Not: N4 ile biteni bulacağım diye kasma N1 işini görecektir. En fazla (maximum) ses çıkış gücü 1.2 W o da 22 volt N4 modellerinde. Toplam "Harmonic Distorsion" ise binde iki (THD % 0.2).

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

kanki_20

benim elimde tda 7294 var tam bir anffi devre basit devresi ama trofo pahalı devre 5 milyon falan tutuyor 2x25 trofo kulanacaksın                                                                                                       baskı devre var elimde   by_hakan20@hotmail.com

SpeedyX

bu site de heryere mail adresi verenlerle dolacak, en iyisi ben bunları bir programla parse edip, reklam yapılacak elektronikçi mailleri diye satayım.
devam edin mail vermeye, yakında spamdan kullanamaz olacaksınız o mailleri.

Erol YILMAZ

@kanki_20
TDA7294 kulaklik icin cok fazla değil mi?

X-Fi

http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

peko

The LM 386 is an 8-pin Audio Power Amplifier

Minimum supply voltage 5v
Maximum supply voltage 15v

3 variations:
LM386-N1  cheapest variety  300mW
LM386-N3   500mW
LM386-N4  expensive variety  700mW
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "