harici modem kablosu

Başlatan CrazyBooT, 03 Mayıs 2005, 00:16:07

CrazyBooT

ya allah için bilen warsa lütfen söylesin db9-db9 erkek-dişi harici modem kablosunun yapısı nasıl hangi pinden hangi pine gidiyo 1 saattir arıyorum google dan bulamadım bi türlü

arslan74

Merhaba,

iki cihazı birbirine bağlamak için haberleşme protokolü önemli. Eğer haberleşme protokolü 8bit Ve akış denetimi kapalı ise, 2 ve 3 nolu pinleri birbirlerine çapraz gelecek ve 5 nolu bacaklarıda birbirlerine bağlayarak haberleştirebilirsin. Yani sana haberleştirme için 3 kablo yetecek.

Kolay gelsin.

CrazyBooT

Alıntı yapılan: "arslan74"Merhaba,

iki cihazı birbirine bağlamak için haberleşme protokolü önemli. Eğer haberleşme protokolü 8bit Ve akış denetimi kapalı ise, 2 ve 3 nolu pinleri birbirlerine çapraz gelecek ve 5 nolu bacaklarıda birbirlerine bağlayarak haberleştirebilirsin. Yani sana haberleştirme için 3 kablo yetecek.

Kolay gelsin.

denedim olmadı

arslan74

Selam,
Ayriyeten 4 ve 6 bacakları birbirine capraz bağla.
Eğe bu seferde olmaz ise senin cihazda hata var demektir.

Başarılar,

Hasan ARSLAN

Bacak bağlantı karşılığı:

1
2>3
3>2
4>6
5>5 (şase)
6>4
7
8
9

CrazyBooT

denedim yine olmadı
yalnız son iki denememden önce bi yerde gördüğüm
1-5,2-4,3-3,4-2,5-1,6-9,7-8,8-7,9-6
şeklinde bağlamıştım yine çalışmamıştı fakat modemi kapatırken CS ışığının yanında TR ışığıda kısa bi süre yanıp sönüyordu şuan o yok.

cihaz aztech 56k em6800u external
bu cihaza sahip olan bi arkadaş warsa lütfen kablo şemasını anlatsın.gece gece bıktım kablo yapmaktan.

teşekkürler arslan74 cevapların için

SpeedyX

birebir bağlamayı dene
kısmet :lol:

aster

CrazyBooT

baktım oraya da kısacık anlatmış bi yerinde sanırım
http://www.jspayne.com/io/schematics.html
bu adresteki 9pin to 9pin  serial bağlantısı gibi olmalı yaptım fakat haberleştiremedim.
Tekrar deniyeyim bakayım