Pcb İçin Kaliteli Toner Tozu

Başlatan micelow, 02 Aralık 2014, 14:32:55

micelow

Baskı devrenin güzel bir şekilde plakete aktarılabilmesinde toner kalitesinin önemli olduğu mesajlarda genelde vurgulanmış. Elime samsung bir yazıcı geçti geçen gün bir devre basayım dedim kuşe kağıtta sonuç rezalet plakette %50 var yok sonra forumda gazete kağıdı yöntemini okudum ve denedim kuşe kağıttan daha iyi sonuç verdi ama o da sınıfta kaldı. Toner sıkıntı yapıyor doldurma zaten. Toner tozunu kendi dolduran ve iyi sonuç alanlar hangi toneri ve nereden alıyorlar. Yazıcı samsung ml-1660.
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

fbkaya

gazete kağıdı yöntemini anlatan konunun linkini verebilirimisiniz acaba ?

micelow

"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

polleme

PCB için baskı yaparken en koyu modda baskı yapmanız gerekiyor. En koyu moda aldınız mı?

Kabil ATICI

Ben yazıcıma saman kağıdı sınıfından kağıt sokmam.

Farklı baskı yoğunluğunu denediniz mi bilmiyorum, çeşitli kağıtlarda kağıt seçemine göre baskı yapılırsa daha iyi sonuç veriyor. Sorun sadece toner olmayabilir. Drum denilen ışığa duyarlı bölüm'de var oranın durumu nedir, inceleyin üzerinde çizikler varsa sorun oluşturabilir.

Ben HP1018'de kuşe kağıt olarak elişi kağıdını kullanıyorum çok ince işler haricinde gayet iyi. Elinizdeki yazıcı benimdinden sonra çıkan bir ürün. Üstelik ben de dolum kullanıyorum.(Toner dolmuş olarak geliyor) Tozu nereden gelir bilmem.
Aynı yöntemle
http://elektronikvelemciler.blogspot.com.tr/2014/06/atmega328p-ve-ds1307-ile-led-matris.html
çift yüzlü bile bastım.

Ama favorim pnp kağıdı biraz pahalıya geliyor işte.
ambar7

t2

Alıntı yapılan: polleme - 02 Aralık 2014, 15:45:32en koyu modda baskı yapmanız gerekiyor.
hp1018 orijinal toner ile normal koyulukta yeterli oluyor.
Daha önce en koyuda basıyordum gerek yokmuş.

trinity

ben yıllarca toner yönteminde kuşe kağıt, asetat, dergi kapağı, aydınger gibi bir çok malzeme denedim, baskının başarısı tonerin cinsinden, ütünün sıcaklığına kadar bir çok faktöre bağlı, sonunda bu sağlıksız yöntemi bırakmaya karar verdim. Biraz masraf edip pozitif-20 yöntemine geçtim, artık çok daha hassas ve kaliteli baskılar çıkartabiliyorum.

ayhani

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

diot

एक होना

@elektronik hocam verdiğin link için teşekkürler. kişinin kendi web sayfası var mıdır biliyor musunuz ?

@dio hocam fiyat oldukça iyi. kk olmayanlar nasıl sipariş verebilir. bir yolu yöntemi var mı ?

F.T

ben aldım ama iyi bir baskı oluşmadı.bu kağıtlar havadaki nemden çabuk etkileniyormuş dediler doğrumudur.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

HexfeT

Ben geçenlerde aldım, resimdeki vaziyette geldi. Dry film de almıştım. O da zedelenmiş birkaç noktadan.

elektronik

Alıntı yapılan: BRL - 02 Aralık 2014, 18:28:56
@elektronik hocam verdiğin link için teşekkürler. kişinin kendi web sayfası var mıdır biliyor musunuz ?

kendi sitelerini aradım ama bulamadım vardır büyük ihtimalle. bende dün sipariş verdim bugün geldi  denemeye fırsatım olmadı.

एक होना

@elektronik hocam deneme sonucunu bildirirsen sevinirim.