Journal Kayan Yazı Hexleri veya asmsi...

Başlatan mustafacan, 17 Mayıs 2005, 12:40:26

infomaster

Arkadaşlar,

Journal Lumineux sayfası yeni servera geçti. Adresi aşağıda. Verdiğim linkteki sayfanın en sonunda şemayı bulabilirsiniz.
http://www.afficheur.free.fr/pages/journal876.php

Ha bu arada kodlar sanırım hala eski serverda var. Aşağıdaki linke tıklarsanız PROTECT diye bir klasör göreceksiniz. Web hack işinden anlayan varsa şansını deneyebilir. (Tabi bizede yollar herhalde.)

http://sjeffroy.free.fr/Journal_Lumineux/

Kolay gelsin.
PAYLAŞILMAYAN BİLGİNİN DEĞERİ YOKTUR.

arssg

arkadaşlar;
dosyalar bende mevcut. Eagle'da çizilmiş. Sizlere nasıl ulaştırabilirim , bilmiyorum.

sezgin05

Dosyaları Yahoo Groups lardan birine upload edebilirsin veya www.yousendit.com üzerinden aktarabilirsin.
Ayrıca orijinal  proje dörtgen ledlerden oluşacak şekilde çizilmiş.Bu yüzden daha küçük boyutlu bir yazı oluşuyor.Ayrıca bir sürü transistör ve direnç karmaşası var.Ben piyasada kolaylıkla bulunabilecek 5 mm ledlerin kullanılacağı daha büyük boyutlu PCBler hazırladım ve transistörsüz.Transistör yerine ULN2803 entegre var ve daha az bir işçilikle yapılabiliyor.Şu orijinal Hex dosya işini halledelim bendeki şemalarıda biryerlere aktarırım.Ha gayret arkadaşlar.....

arssg

adını yazmayı unttum. kusura bakmayın.

journal.rar

infomaster

@arssg,

Bu kodları denedin mi? Gördüğüm kadarıyla öyle demo falan değil. Gerçek kodlar gibi.

Teşekkürler.

Ayrıca, kodların arasında LCD ile ilgili bir rutin var. Acaba bu nedir? Şemada LCD İle ilgili birşey yok ki.

Bu devreyi kuran ve çalıştıran arkadaş bize haber verirse sevinirim.

Kolay gelsin.
PAYLAŞILMAYAN BİLGİNİN DEĞERİ YOKTUR.

arssg

oradaki hex'i yükledim, çalıştırdım. daha sonra programı ile eeprom' a istediklerimi yazdım.

sezgin05

@arssq
Dostum paylaşımın için sağol ama bir yerlerde yanlışlık varki verdiğin dosya ile hem simülasyon yaptım hemde uygulama yaptım ama maalesef yine demo çıktı.Galiba bu HEX'de eski tarihli bir demo dosyası.sizin dosya 2003 tarihli bendeki de 2004 tarihli bir demo dosyası.Ben sadece control kartını yaptım ve hexi yükledim.Her iki HEX dosyasındada maalesef EEPROM a erişilmiyor.Acaba yükleme programının da eskisi mi olmalı.Siz hangi versiyon ile bağlantı kurabildiniz.Ayrıca verdiğiniz dosyalar arasında Hiper Terminal dosyası var onunlamı atmak gerekiyor.Ve yine sizin dosyalar arasında 16F877 için bootloader dosyaları var onlar ne için acaba?Ayrıca devrede Kristal olarak 25 Mhz.kullanılmış.Bildiğim kadarıyla 16F876 20Mhz.e kadar destekliyor.Aşağıdaki linkte benim yaptığım simülasyonlara ait DSN ve SEC dosyaları var ...
Biraz daha yardımcı olursanız seviniriz.Teşekkürler.
http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP15/files/

mustafacan

Projeyi bu aşamaya getirdik iş sadece hex doyasına kaldı. Paylaşım güzelbi olay herkez elindekini foruma koymuş. Ama demo çıkması hüsran olmasın elbet bi yerlerden bulacaaz bu dosyayı arkadaşlar. Bu konuda başka tecrübeleri olan varsa bekliyoruz eveet.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: "sertac2003"
Alıntı yapılan: "ayhani"Bilgiyi paylaşmak iyi güzelde emeğe saygı nerede. Birisi bir proje yapmış bunu karşılığında az yada çok bir fiyat belirlemiş. Hop sen git kırılmış kod ara. Kırmaya çalış vs vs. Ne bu bilgiyi paylaşmakmı. Yoksa bedavacılıkmı.

bu projeyi yapan eleman fransiz sanirim. biz önce fransanin sahip oldugu ekonomik gücü gecelim, ondan sonra para verip aliriz. su an onlara verecegimiz her kurus, bizim değil onlarin gelismesini saglar.

arkadaş bir türk olsaydı parasını verip alırmıydık acaba   :?:

sertac2003

Alıntı yapılan: "caffeine"
arkadaş bir türk olsaydı parasını verip alırmıydık acaba   :?:

fransanin sahip oldugu ortalama alim gücüne sahip olsaydik, projeyi yapan ister Türk, ister alman olsun, alan Türklerin sayisi simdikinin 10'larca kati olurdu. demo olmayan hex in linki yine burada olurdu. ama simdikine göre çok daha hizli gerçeklesirdi bu.
onlari gecene kadar c*r*c*k kullanmak bize farz. gectikten sonra, isteyen para verip alsin, isteyen biryerlerden indirsin. o noktada artik bu önemli değil.
Şirketteki herkes en üst yöneticinin müşterisidir.

mustafacan

Arkadaşlar konuyu başlatan olarak ,
eğerki kodlar elinde olan arkadş varsaaaaaaa
kaç para ise sölesin? ve burası paylaşım platformuysa bi dahada bu foruma girmesin   kodlar doğru ise parasını veririm. Sonrada kodları burada arkadaşlara çatır çatır bedava dağıtırım.

arssg

arkadaşlar;
demo'dan neyi kastetdiğinizi anlamadım. Ben size verdiğim dosyanın içerisindeki hex'i pic'e yükledim.Daha sonra sitesinde verdiği program ile istediklerimi 24C128 'e COM1 üzerinden yükledim ve devreyi çalıştırdım.. Versiyon 1.62 idi. sonuç olarak ben bu devreyi yaptım ve çalıştırdım.

mustafacan

Alıntı yapılan: "arssg"arkadaşlar;
demo'dan neyi kastetdiğinizi anlamadım. Ben size verdiğim dosyanın içerisindeki hex'i pic'e yükledim.Daha sonra sitesinde verdiği program ile istediklerimi 24C128 'e COM1 üzerinden yükledim ve devreyi çalıştırdım.. Versiyon 1.62 idi. sonuç olarak ben bu devreyi yaptım ve çalıştırdım.

arkadaşım peki bu devrenin simulasyonu varmı elinde foruma gönderebilirmisin? Bizde neden demo çıkıyor acaba?

arssg

bende simülasyonu yok. ben direkt olarak uygulamasını yaptım. verdiğim yeni dosyadaki hex'i dene. umarım başarırsın.

http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP15/files/