40W Led sürücü tasarımı

Başlatan Cemre., 09 Ocak 2015, 00:20:56

FxDev

Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

OG

Uygun fiyat ve sorunsuz olduğu için biraz ısrarcı oluyorum bu tur arayışta olan arkadaşlara.
Biz ayda 300-400 adet falan tuketiyoruz, daha yuksek adetli alımlar için daha iyi fiyatlar istenebilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Cemre.

Hocam adetli alım söz konusu mu bahsettiğiniz firmada? 3-5 tane yani?

ayhani

Arkadaşlar cahiliğimi maruz görün. Bu 40w led sürücü çok pahalı bir şey değil gibi. Neden kendiniz yapmaya çalışıyorsunuz?
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Cemre.

Alıntı yapılan: ayhani - 10 Ocak 2015, 19:53:18
Arkadaşlar cahiliğimi maruz görün. Bu 40w led sürücü çok pahalı bir şey değil gibi. Neden kendiniz yapmaya çalışıyorsunuz?
Hocam ledli bir aydınlatma armatürünün tasarımı gibi bir proje söz konusu. Elektrik Mühendisliği öğrencileri olarak böyle bir şeye kalkıştık. Armatürün dış kasa tasarımına uygun, içine yerleştirilecek boyutta bir sürücü ihtiyacı doğdu. Yani bir projenin elektronik tasarımı denebilir.

FxDev

Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

ayhani

Alıntı yapılan: FxDev - 10 Ocak 2015, 20:28:56
@ayhani: ne kadar acaba?
Fxdev siz bu konuda çok daha bilgilisiniz.

Ben google sorduğumda ortalama 32 dolar gibi bir fiyat çıkıyor.

http://www.ledgroupbuy.com/inventronics-40w-driver-700ma-1/

FxDev

@ayhani: 32$'a ben size 2 tane 40W değil 80W gücünde led sürücü verebilirim :) Fiyatlar oldukça pahalı. Bunun yanında gösterdiğiniz led sürücüler izolasyonlu. Buradaki arkadaşımız kontrollü bir akım kaynağı istiyor aslında. Fark budur.

ayhani

Alıntı yapılan: FxDev - 10 Ocak 2015, 20:51:00
@ayhani: 32$'a ben size 2 tane 40W değil 80W gücünde led sürücü verebilirim :) Fiyatlar oldukça pahalı. Bunun yanında gösterdiğiniz led sürücüler izolasyonlu. Buradaki arkadaşımız kontrollü bir akım kaynağı istiyor aslında. Fark budur.

Doğrudur. Benim led sürücülerle olan ilişkim "abi şurdan bir tane verden" öte değil.

erkan614

Alıntı yapılan: FxDev - 10 Ocak 2015, 13:50:56...... 40W gerekiyorsa 40W tasarlanır ürün. İki kat tasarlamak da neymiş. Güç elektroniğine böyle yaklaşılamaz. Bu tür yaklaşım genrlde işi bilmeyen makinecilerde oluyor; ....... Ne nerede gerekiyorsa güvenli bir sınır içinde tasarlayın. Fazlası zarar.
siz belki bir adet yapıcaksınız ve kullandığınız yerde bellidir belki bişey olmaz
ben işin adetli üretim kısmında olduğumdan bildiğim gördüğüm bir problemi size anlattım
led driver işini hafife almayın arkadaşlar yılların adaptör ve trafo üreticilerinin paramparam parçalandığını gördüm ve hala görmekteyim :)
dedikleri şey "ya bu led driverı yaparken askeri standartlarda ürün üretmek gerekiyormuş"
neyse size kolay gelsin

bu arada size bir tavsiyede bulunayım ozaman madem olurmu olmazmı bilmem
seri HV girişinde harcanan güç sizin için sıkıntı ise ve bobin olarak 40W bobin için ef25 ve üstünü kullanmak gerekeceğinden ana sarımın üstüne 5-6 sipirlik bir aux sarımı atıp hv girişine bağladığınız seri direnci bypass yapsanıza nasıl olur

FxDev

@erkan614: Alanım güç elektroniği. 40W ürünü 80W tasarlamak müsriflikten başka bir şey değil. Tasarlayanlara doğru spektleri veriyorsanız ve o spektlerde test ediyorsanız sıkıntı olmaması gerekir. Ben hiç bir zaman böyle bir geri dönüş almadım.

erkan614

@FxDev: işte çok güzel bir noktaya değindiniz doğru spekt ler herşeyin anahtarı :)

FxDev

Aynen hocam, tartışmak değildi niyetim, çok sık karşılaşıyorum böyle durumlarla, dert anlatmak da cabası oluyor ve maalesef genelde bizim aleyhimize sorunlar sonuçlanıyor.
Türkiye'deki müşteri profili gerçekten kötü. Bu da ayrı bir konu tabi ki :)

aspcibertan

3 günde ürün tasarlatanları var bir de :) Profil gerçekten çok önemli...

OG

Alıntı yapılan: aspcibertan - 12 Ocak 2015, 19:47:52
3 günde ürün tasarlatanları var bir de :) Profil gerçekten çok önemli...
Çin alıştırdı. 1 Haftada cihazın çalış haldeki prototipini eline tutuşturuyorlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.