PCB Printer

Başlatan ahmets, 14 Ocak 2015, 11:12:37

Kabil ATICI

Merlin'in sihirli sopası gibi ama, hazırlık aşamasından bahseden yok. Birçok elektronikçinin hayali.

Devresini koruma altına almak isteyenler için yöntem olabilir. Ama gördüğüm kadarı ile çok ince yollar şimdilik zor.
Bu alet ile devre yaptıktan sonra üzerinde müdahale yapmak zor görünüyor... Alet bozulursa çöpe at.
ambar7

muhendisbey

Şahsen hoşuma gitmedi. Süs eşyası yapmak belki de protezlere elektronik malzeme eklemek için güzel, pratik uygulamalarda kullanımı bir o kadar zor göründü. sonuçta tek bir devre elemanı yok. Devre kartını küp yapsan ne olacak üçgen yapsan ne olacak.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

birkan

Birinci videoda plastik üstüne lehimden yol yapıyor. Ikincide sanırım iletken boya gibi bir malzeme. Ikincisi çok hoş. Bakalım 3d yazıcı teknolojisi daha neler yapacak. Aldı başını gidiyor. Geçenlerde de bir videoda seramik hamuru doldurmuş amca. Seramik süs Eşyası yaptırıyordu.

Farukc

O zaman bir guzel haber veriyim size.. Aynı projeye 5 ay once başladım ve şubatın ortasında projem bitiyor. Ayrıca sadece pcb printer deil başka ozelliklerde ekledim. Projemi Odtu robot yarişmasına goturebilme ihtimalim var. Ve daha guzeli projemi seri uretime sokabilecek bir frimada var. İstek olursa seri üretime geçirebileceğini duyurdu..

Farukc

Pardon benimki printer şekline değilde daha çok kazıma ama hassasiyet 0,025 mm bence iş görür[emoji1] [emoji1]

tekosis

Alıntı yapılan: Farukc - 15 Ocak 2015, 09:47:01
Pardon benimki printer şekline değilde daha çok kazıma ama hassasiyet 0,025 mm bence iş görür[emoji1] [emoji1]
fiyatı uygun olursa neden alınmasın ki. hadi hayırlısı. ben odtüye gideceğim getirirseniz inceleme fırsatımız da olur.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ensarix

Güzel bir şey ama bize gelişi bayağı maliyetli olacağı kesin.

Farukc

Açıkçası o konuda kesin bir şey söyliyemiyeceğim.. Odtü ye gidersem. Beklerim..

muhendisbey

Ne çok PCB'ci varmış :)

Şu an üzerinde çalıştığım makine yaklaşık 50nm minimum hareket aralığına sahip Lazerli PCB makinesi. Tamamlanmasına az kaldı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

tekosis

Alıntı yapılan: muhendisbey - 15 Ocak 2015, 13:40:23

Şu an üzerinde çalıştığım makine yaklaşık 50nm minimum hareket aralığına sahip Lazerli PCB makinesi. Tamamlanmasına az kaldı.
benim gibi genelde prototip üretenler için çok güzel makineler bunlar. uygun fiyata hem pcb hazırlayan hatta mümkünse delen bir makine olursa çok hoş olacak.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

mustafa_cmbz

Magic 3D Pen

bu 3d nin iyice çivisi çıktı :D cnc için paramız yok ama kalemini yapalım bari diyorum ben :)

erkan614

3D için benim bi arkadaş seri üretime geçti bu fuarda da yer aldı orijin makine diye

mistek

Alıntı yapılan: muhendisbey - 15 Ocak 2015, 13:40:23

Hocam 50 NANOmetre değil mi? Yoksa yazım hatası mı var.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Farukc

1 nm olması çok zor hesaplama hataniz olabilir. Ben daha buna uygun ne motor gördüm nede bilyalı mil..