plc ödevim var lütfen yardım

Başlatan umityavuz, 19 Mayıs 2005, 19:51:41

umityavuz

:?: plc den bi ödevim var bana lütfen yardımcı olun
start butonuna basıldığında motor peryodik olarak 1 dk çalışacak 1dk duracaktır motorun bu şekilde çalışması stop butonuna basılıncaya kadar veya aşırı akım rölesi attığında motor duracaktır (PLC prog +şekli)

SpeedyX

Erkan Gench

yıl sonu gelince işleri son güne bırakanlar bir bir belli oluyor sanırım :)
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

umityavuz

yıl sonu ödevi değil gelecek seneye teslim edilecek bir ödev bilginiz olsun
o zaman bunu bir kişi yaptı diyorsun tamam öğrenmeye çalışırım yaptı ise neden sen geliştirmiyorsun sen geliştirki bu adam ne yapmış diye biz merak edelim çözemeyelim hatta kafayı yiyelim anlıyormusun bir şeyi öğrenmek önemli değildir önemli olan yapılmış birşeyi daahada geliştirmektir. ilk önce bunu kavra ben belki bunu anlamıyor olabilirim yıl sonu gelince sıkışanlar diyorsun yarın senin burda takılacağın şey olmayacakmı ben picten anlamam plc den anlamam ama geri kalan birçok şeyi anlarım umarım bana işin düşer o zaman bende sana yıl sonu işi düşenler diyeceğim...

aster

umityavuz, konuşma tarzın hiç hoşuma gitmedi

yazını düzeltmeni ve kınadığın kişiden özür dilemeni bekliyorum, Lütfen

Erkan Gench

Merhaba ümityavuz aslında böyle kızacağınızı tahmin etmiştim. Zaten lafım sizin şahsınıza falan değil son günlerde boarda gelen mesajlara bakarsanız  atılan mesaj adedi 1 olan ve ödevi için yardım isteyen üyelerin sayısında ciddi bir artış olduğunu göreceksiniz. Bunu belirtme gereği duydum ve bu sizin mesajınıza denk geldi. Aslında suçun bu arkadaşlarda olmadığını ve eğitim sisteminin öğrencileri bu duruma soktuğunu biliyorum emin olun buna en çok üzülenlerden biri de benim.

Tartışmaları sevmem onun için bu konudaki son mesaj olsun ama illaki cevap yazacaksanız benim üslubuma bakarak bana buna göre cevap yazın.

Saygılar.
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

Erol YILMAZ

@Herkese

Elma istiyorsan, nerede oldugunu arastirmak baska, bana elma verin demek baskadir.

Bir konu hakkinda emek sarfedilir, arastirilir ugrasilir, bir yere gelinir.
Daha sonra hedef teki is icin calisilmaya baslanilir, Takildiginiz noktada kimse size yardim etmekten cekinmez (ozel bir sebebi yoksa)
Ama siz hicbir emek vermeden benden $u isteniyor, sunu yapiverin-kendinizi gelistirin deyince is farkli oluyor.

Istedigin sey (PLC Prog + sekil)  :)  
Boyle hazir bir proje yok. Bunu Ahmet veya Mehmet mi hazirlayip sana verecek? Bunu mu istiyorsun ?

Yoksa nereden ogrenilir? Hangi siteler bu konuyu anlatmis onu mu ogrenmek istiyorsun ?

Gerci su da var, sen bu konuda istersen bir sonraki seneye kadar Ordinaryus Profesor kadar bilgi sahibi olursun. Onun icin strese hic gerek yok.

umityavuz

:( birönceki yazdığım yazı için özür dilerim oradaki yazdığım uslubu gerçekten kendimde kınıyorum işin gerçeği şu ki PLC den pek anlamıyorum daha doğrusu anlamak istemiyorum bu dersten kalabilirim kalayım hiç önemli değil fakat bu vereceğim ödev uygulama notu olarak geçeceği için aynı dersi bir daha tekrar etme söz konusu aynı tersi tekrar etmek istemiyorum sadece sınavlara girip çıkmak benim için yeterli Erol arkadaşımın da söylediği gibi evet üzülerek söylüyorum ki ben bu ödevi ahmet'ten yada mehmetten hazır olarak istiyorum burada çok iyi bir tespit yapmışsın erol kardeş
herkesten bin kez daha özür diliyorum yaşadığım stresi anlayış gösterin

OG

@umityavuz

Çok kısa söyleyeyim, hayat boyunca geçerli olacak bir kural;

Problemden kaçış problemini büyütür, üstüne gidersen o küçülür sen büyürsün.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.