VİKO ile ilgili merak ettikleriniz...

Başlatan elekTRofizikci, 17 Şubat 2015, 21:45:10

elekTRofizikci

Arkadaslar merhaba. kismetse persembe gunu viko tesislerini ziyaret edecegim. sormami istediginiz birseyler varsa burdan soyleyin sormaya calisayim. gorusmek uzere...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

mustafaelektro

Panasonic sonrasinda neler değişmiş?

erkan614

Aydınlatma sektörüne girecekler mi?

oyaz

Power Line Communication a girecekler mi?
Become a learning machine...

optimum

Prizleri, anahtarları üretirken kullandıkları plastik malzemenin içeriği hakkında yüzeysel bilgi...

Gökhan BEKEN

İş görüşmesine çağırdıkları kişi için yapacakları mülakatlarını neden hafta içi yapmak zorundalarmış?
Çalışan birisi hafta içi nasıl mülakat yapabilirmiş?

Bunu gerçekten merak ediyorum.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Ersin

Alıntı Yapİş görüşmesine çağırdıkları kişi için yapacakları mülakatlarını neden hafta içi yapmak zorundalarmış?

Hafta sonu onlar da çalışmıyorolabilirler mi , en azından işe alacak insan kaynakları ve müdür.
Her kurumsal firma , çalıştığı saatler de iş görüşmesine çağırır , biri çalışıyo diye hafta sonu gelip mesai yapmazlar.

Fgocmen

Genelde Memur Kadrosu Hafta Sonu Çalışmaz
Bende İlk ve İkinci Mülakata Mesai Saatleri İçerisinde Gitmiştim.
YaFeS

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: mustafaelektro - 18 Şubat 2015, 07:37:03
Panasonic sonrasinda neler değişmiş?
Çok da değişen bir şey olmamış şimdilik. Yönetici kısmında oynamalar olmuş. Sadece kalite konusunda piyasa şartlarına göre kabul edilebilir olan hata paylarını  PANASONİC hiç kabul etmemiş, kaliteyi etkilemiş yani...

mesaj birleştirme:: 20 Şubat 2015, 13:38:12

Alıntı yapılan: erkan614 - 18 Şubat 2015, 13:11:04
Aydınlatma sektörüne girecekler mi?
Şuan bir çalışma olmasa da PANASONİC in portföyünde olan bir ürün, gelmemesi için bir şey yok denildi...

mesaj birleştirme:: 20 Şubat 2015, 13:39:47

Alıntı yapılan: Gökhan BEKEN - 18 Şubat 2015, 13:49:24
İş görüşmesine çağırdıkları kişi için yapacakları mülakatlarını neden hafta içi yapmak zorundalarmış?

Bunu gerçekten merak ediyorum.
Kendileri de hafta içi çalıştıkları için  . Ve ayrıca dediler ki özel durumları varsa bize bildirirlerse yardımcı oluyoruz dediler. 6 dan sonra falan da olabilir dediler. 

mesaj birleştirme:: 19 Şubat 2015, 23:43:00

Alıntı yapılan: elektroboytr - 18 Şubat 2015, 13:42:32
Prizleri, anahtarları üretirken kullandıkları plastik malzemenin içeriği hakkında yüzeysel bilgi...
Sohbetler sırasında bununla ilgili bir an yakalayamadım, sorsaydım biraz alakasız kaçacaktı kusura bakmayın. Lakin geri dönüşümü olmayan bakalit in kullanıldığını bir ara söyler gibi olduklarını hatırlıyorum. Tesisleri gezerken. Birde mekanik arge kısmını ilgilendiren bir konuydui bizle ilgilenen elektronik arge sorumlusuydu.
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

mustafaelektro

akineton

viko yerli malı mı yabancı mı bunu merak ediyorum ...

oyaz

Power Line ile ilgili bir bilgi alabildiniz mi?
Become a learning machine...

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: akineton - 20 Şubat 2015, 00:32:43
viko yerli malı mı yabancı mı bunu merak ediyorum ...
Viko, 1966 yılında musevi bir vatandaşımız tarafından kurulur. (Vİktor KOhen) Daha sonra karmaşıklık döneminde, ürünlerinin kalıplarını yaptırdığı bugünkü patronlara şirketi satar ve kuruluş tarihi 1980 diye geçer kayıtlara. 2013 martında da panasonic ile anlaşırlarlar ve panasonic ismi altına girer Viko by panasonic olarak... Yani yerliydi ama artık değil. Bir japon firması artık o..

mesaj birleştirme:: 20 Şubat 2015, 12:06:20

poverline ile ilgili kalab
Alıntı yapılan: oyaz - 20 Şubat 2015, 09:11:55
Power Line ile ilgili bir bilgi alabildiniz mi?
Malesef özel olarak konuşma şansımız olmadı. Akıllı ev ve enerji yönetimi konularıında ve knx  cihzlar la iletişim noktasında kullanabileceklerini anladım ben konuşmalardan..