PIC-GLCD KULLANIMI

Başlatan TA7R, 17 Mart 2015, 16:40:33

TA7R

Merhaba ,7-8 yıldır hiç elime almadım , daha önceki yıllarda mikroc ile kod derliyor , kodları değiştirip ufak tefek uygulamar için kullanabiliyordum (program yazabilme seviyesine hiç ulaşamadım) Şimdi pic18f452 gibi bir işlemci ile 128x64 glcd sürebilmek öğrenebilirsem sonra 16f84 ve 2x16lcd için yazılmış kodları 18f452+glcd ye uyarlamak istiyorum .
a- Bu konuyu öğrenebilmek için tavsiye edebileceğiniz bir Türkçe kaynak varmıdır.
b- Nasıl bir glcd almalıyım? T6963c için mikroc spi kütüphanesi var sanırım , mutlaka bu işlemcili mi olmalı , yoksa başka haberleşme protokolleri ile her GLCD yi rahatlıkla kullanabilirmiyiz ?
Teşekkür eder ,iyi çalışmalar dilerim.

RaMu

Öğrenme aşamasında taklit mübahdır :)
Rahatlıkla kullanabilmek için tabiki kütüphanesi bulunan
hatta
birebir çalışan örneği bulunan bir glcd seçmenizde fayda var.

Mikroc de denediğim  64x128 glcd yoktur
ben asm de denemiştim asmde glcdye şuan bulaşmayın zaten,
o nedenle denediğim bir örnek veremiyorum
ama forumda ve nette birçok çalıştığına güvenebileceğiniz glcd örneği var.

Isis simulasyonuda bulunan bir glcd ile glcd almadanda deneme yapabilirsiniz.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

Murat Mert

S.A.
CCS C yüklerseniz içinde driver ve örneği var.
mert07

TA7R

Teşekkür ederim ,sağolun.

Murat Mert

Sn. T7RA CCS C de size kod ve isis olarak yardımcı olurum. Mikro C biliyorsanız CCS C de hiç zorlanmazsınız. Meşhur yardımcı kitabımız Serdar Çiçekten edinin gerisi çok kolay.
mert07

TA7R

Sayın Murat Mert bey , Mikroc yi az biliyorum bile diyemem aşinalığım vardır diyeyim 7-8 yıldır hiç uğraşmadım , mikroc nin yeni sürümünü yükledim , mikroc kitap sipariş verdim , biraz okuyup inceleyeyim ., teşekkür ederim selamlar .

Murat Mert

mert07

korsan

Merhabalar,
  Mikroc ye bende yeni başladım ve bir yerden elime LM260160GFW geçti....kütüphane dosyasını veya örnek bir yazılım bulamadım...
  yardımlarınızı dilerim....