Dijital band pass filter önerisi

Başlatan berkay_91, 01 Mayıs 2015, 23:21:23

berkay_91

mrb arkadaşlar, AD9850 ile ürettiğim sinüs sinyalini bir yere gönderiyorum ve dönen sinyalin frekansını ölçmem isteniyor, dönen sinyal bir sürü sinyali üzerinde taşıdığı için hangi frekanstaki sinyalleri görmek istiyorsam sadece o frekans aralığındaki sinyallerin geçişini dijital olarak kontrol etmem gerekiyor. bana önerebileceğiz ve Türkiyede olan bir dijital band pass filter var mı? nette max 263-268 serilerini buldum ama burda yok farnell dan da benim getirmeye niyetim yok.

ipek

kullandığın frekans aralığını belirtmemişsin,piyasadan aldığım LMF100,MF10CCN,MF4CN-100,MAX293,bunları Audio bölgesinde kullandım frekansım 4khz'yi geçmiyordu,sonra MAX260 buldum fakat bunu nasıl süreceğimi asla bulamadım çok karışık bir filitre,ama 40 bin $ 'lık cihazlarda hep bu ve MAX270'i gördüm.LTC1059 'da kullandım,Ersin elek....ve çığırdan temin etmiştim,radyo amatörü olduğum için RTTY dekoderi yapmıştım.

berkay_91

frekans aralığım 1Hz-150kHz olucak, LTC1059 da mikrodenetleyici ile iletişimi nasıl sağladınız?

ipek

berkay_91

bide bu konuyla ilgisi olmayan bir sorum olucak TEA5767 chipini kullanarak bir radyo yapmıştım sesini TDA7052A yükseltiyorum ancak belli bir seviyeden sonra çok cızırtı çıkıyor, TEA5767 nin çıkışına 20 kHz lik low pass filter koysam iş görürmü?