yurt disina cargo gonderme

Başlatan Karamel, 03 Mayıs 2015, 14:37:17

Karamel

Merhaba. ders calisirken aklima birsey takildi. biz dunyanin diger ucu cinden siparis ile malzeme getirtebiliyoruz. Peki gonderebiliyormuyuz? eger gonderebiliyorsak bunu nasil yapiyoruz? cargo fiyati ne kadar oluyor? malzeme turkiyeye gelirken gumrukten geciyor. takilabiliyorda. giderken ayni islemler oluyormu? yani daha karsi tarafa gondermeden takilabilirmi malzemeler?

vitruvius

Tabi ki gönderebilirsin ancak fiyatı Çin'den aldığın fiyata benzemez. Göndereceğin şirket, yer, ve göndereceğin şey önemli. Her ülkenin kendine göre kuralları var, gümrüğe takılabilir.

engerex

Özel kargo şirketleriyle gönderirseniz eğer en ufak gönderi €50 üzerinde olur. PTT'yi kullanırsanız özel kargo firmalarının yurtiçi gönderi fiyatına yurt dışına gönderebilirsiniz.

esensoy

Geçen hafta almanya ya ptt ile hediye mahiyetinde 24x16x8 kutu gönderdim,
memur içini açtı baktı, 22 tl tuttu,
Irlandaya, microchip e bozulan ICD3 ü göndermiştim, o da 8 tl tutmuştu
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Klein

Eğer ürün ticari, yani ihracat kapsamında ise:
Tutarı 7000Euro'yu geçmeyen ihracatlarda 270€. Mikro ihracat denilen bir prosödür var. O  kapsama giriyor ve bildiğim kadarıyla fiyatlar tüm kargo firmalarında aynı. PTT fiyatlarını bilmiyorum.
Buradan çıkarken bir sorun yaşadığımızı hatırlamıyorum.  Ama Irak'a  girerken bir kaç  sorun yaşamıştık. Dubai'de hiç sorun yaşamadık.

Karamel

Anladim hocam. su 270€ meselesini azacik acabilirseniz cok sevinirim.

Anladigim kadari ile cin in tum dum dunyaya yaptigini bizimde yapabilmemiz icin hic bir engel yok?

Karamel

Hocam likteki bilgilerden anladigim kadari ile 7500€ ve 150kg alti herseyi bedava gonderebiliriz? 270€ bilgisini goremedim?

Eger okuduklarimi yanlis anlamissam. soyle dusunelim. cinden aldigimiz minik paket postalari yurt disina ortalama ne kadar ucretle gonderebiliriz? (sanirim ticari ve normal olarak ikiye ayriliyor. cinliler nasil yapiyorlarsa bizde oyle yapalim)

engerex

Ptt sayfasında gönderi hesaplama aracı var. Oradan kontrol edebilirsin.

Klein

Alıntı yapılan: Karamel - 04 Mayıs 2015, 01:09:28
Hocam likteki bilgilerden anladigim kadari ile 7500€ ve 150kg alti herseyi bedava gonderebiliriz? 270€ bilgisini goremedim?

Eger okuduklarimi yanlis anlamissam. soyle dusunelim. cinden aldigimiz minik paket postalari yurt disina ortalama ne kadar ucretle gonderebiliriz? (sanirim ticari ve normal olarak ikiye ayriliyor. cinliler nasil yapiyorlarsa bizde oyle yapalim)
Bedavaya gönderebilsek iyi olurdu :)  Malesef bedava gönderemiyoruz.  Linkte bedava olarak bahsedilen, gümrük müşavirliği ücreti. Onu bedava yapıyorlar.