Kalınlığı 5 mm veya daha küçük 7 segment led display arıyorum

Başlatan overlok, 25 Temmuz 2015, 15:46:33

overlok

Selamlar arkadaşlar;
Bir haftadır tekli 7 segment display arıyorum ama kalınlığı 5 mm'yi geçmeyen. (Kalınlıktan kastım lehimlendikten sonra pcb'den yüksekliği.)
Örneğin şu resimdeki display ama bununda kalınlığı 6,5 - 7 mm.

Bu resimdeki gibi olması da şart değil, bacak bağlantıları, anot katot olmasının da önemi yok, boyu 12-14 mm olabilir ama yüksekliği 5 mm geçmeyecek şekilde olanından lazım.
Öyle çok bişey de lazım değil, 2 adet sadece.

Piyasada bolca bulunan 14 mm'lik displaylarin kalınlıkları 6 mm den başlıyor.
Karaköy, Kadıköy, Kartal baya dolaştım, yurt içinde bulabileceğim, bildiğiniz bir yer var mıdır?
Atladığım yerler olabilir, dükkanlar olabilir.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

triyak

Adetli lazım değilse piyasadan alacağınız displayi eğeleyerek 5mm ye indirebilirsiniz

overlok

Alıntı yapılan: wanted0035 - 25 Temmuz 2015, 18:27:25
Adetli lazım değilse piyasadan alacağınız displayi eğeleyerek 5mm ye indirebilirsiniz

Zaten son çarem o.  :)

RaMu

Smd  7 segment display bulman lazım herhalde,
kim satar fikrim yok.
Vaktin varsa ebayda felan kesin vardır tabi.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

overlok

Alıntı yapılan: RaMu - 25 Temmuz 2015, 20:33:18
Smd  7 segment display bulman lazım herhalde,
kim satar fikrim yok.
Vaktin varsa ebayda felan kesin vardır tabi.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Alıntı yapılan: Melih1802 - 25 Temmuz 2015, 20:52:29
http://www.digikey.com/product-search/en?pv311=42&pv311=77&pv38=9&FV=fff40008%2Cfff80024&mnonly=0&newproducts=0&ColumnSort=0&page=1&quantity=0&ptm=0&fid=0&pageSize=25

Smd olabileceği, smd olarak aramak nedense hiç aklıma gelmedi iyi mi :-) Teşekkürler

Yurtiçinde olsa daha iyidi, beceremiyorum yurtdışından almayı, getirtmeyi falan.

Smd olarak arıyorum hemen.

Klein

Alıntı yapılan: overlok - 25 Temmuz 2015, 22:28:44
Yurtiçinde olsa daha iyidi, beceremiyorum yurtdışından almayı, getirtmeyi falan.

Digikey Ekom veya Sarnikon, Farnell Yıldırım elektronik, Mouser Rom elektronik.
Doğrudan yurt dışından getirmenize gerek yok.  Farnell ve Mouser doğrudan internet sitesinde gördüğünüz fiyatlar. Digikey +%20 civarı.

Melih1802

Alıntı yapılan: overlok - 25 Temmuz 2015, 22:28:44
Smd olabileceği, smd olarak aramak nedense hiç aklıma gelmedi iyi mi :-) Teşekkürler

Smd olarak arıyorum hemen.

Kaç tane lazım.