HAARP projesi ile hava olayları

Başlatan Recep METE, 07 Eylül 2015, 23:12:26

Recep METE

1- İklimleri değiştirebilir.

2- Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir.

3- Ozon tabakası ile oynayabilir.

4- Deprem yaratabilir.

5- Okyanus dalgalarını kontrol edebilir.

6- Dünyanın enerji kuşakları ile oynayarak insan biyolojisini ve beynini etkileyebilir.

7- Radyasyon yaymadan termonükleer patlama oluşturabilir

HAARP projesi İyonosfere yolladıkları dalgalar, kutup ışımalarına benzer bir ışıma yaratıyor. Bu dalgaları yönlendirdikleri yerde, yukarıda belirttiğim maddelerden herhangi birini gerçekleştirebiliyorlar.

" Terör saldırısı olan Dağlıcada,  bölgede hala hava durumu olumsuz . Yoğun bir sis var . Görüş mesafesi bir kaç metreye düşmüş durumda"  acaba Türkiye'nin heryerinde hava çok güzelken bu bölgede havanın bozuk olması acaba dış güçlerce böyle teknoloji ile mi oluşturuldu.

printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

RaMu

Bilim sitesinden
bilim kurgu sitesine doğru kayıyoruz.

Elbette bu maddeler uygulanabilir olabilir fakat
bence böyle şeyler hakkında doğru bilgiye ulaşmak neredeyse imkansız,
helede çok daha basit konular hakkında bile bunca bilgi kirliliği varken
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

LukeSkywalker

Gunluk guneslik havayi da gorduk. Sehit naaslarina kimlerin ulastigini da gorduk. Daha neler gorecek bu gozler kim bilir millet boyle naif oldukca.

t2

Hakkari valiliği açıklama yapmış. Şehit naaşlarina kimin ulaştığını belirtiyor.

Yapılan haberlerle kamuoyunun yanlış yönlendirilmeye çalışıldığının vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi:

"7 Eylül 2015'te özel bir televizyon programında, ilimiz Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonucu şehit düşen kahraman askerlerimizi çatışma bölgesinden kurtarmak ve bölgeden alınmasını sağlamak için bazı şahıs ve gruplardan valiliğimizin ricacı ve talepkar olduğuna dair iddia ve tartışmalar tamamen asılsızdır. Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik kasıtlı olarak yapılmış gerçek dışı haberlerdir."

CoşkuN

Neyse en azından şehitlerimizi bölgeden alabiliyoruz (alabiliyoruz değil mi?)

LukeSkywalker

Tesla.25

PKK teröristlerinin halka davarnış biçimi ile askere davranış biçimi aynı değildir. Halka (!!!) bir şey yapmazken, elinde silah olmayan tek bir askere bile ateş açacaktır.  Ki giden insanlar bile "Öne kadınları sürdük, ateş etmeyin diye bağırdık." diyor. Demek ki o anda dağlarda halen daha teröristler var.
TSK bunu herkesten daha iyi bilir. Tam güvenliği sağlamadan askerleri almaya gitmez. Yoksa 16 asker yerine 30, 40 asker şehit olur.

TSK halen daha güçlüdür ama önünde siyasi engeller vardır. Eli kolu bağlanmış.

Konuya gelirsek, HAARP bana göre gerçekten de var. Ama böylesine muazzam bir silahı basit işler için kullanmazlar. Hiçbir devlet özel silahlarını zırt pırt kullanmaz. Deneme amaçlı olarak bile orada burada kullanmaz. Çünkü açığa çıkma ihtimali var.

LukeSkywalker

Bu kanın sorumlusu kimse Allah bin belasını versin.

patasana

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 08 Eylül 2015, 11:46:24
PKK teröristlerinin halka davarnış biçimi ile askere davranış biçimi aynı değildir. Halka (!!!) bir şey yapmazken, elinde silah olmayan tek bir askere bile ateş açacaktır.  Ki giden insanlar bile "Öne kadınları sürdük, ateş etmeyin diye bağırdık." diyor. Demek ki o anda dağlarda halen daha teröristler var.
TSK bunu herkesten daha iyi bilir. Tam güvenliği sağlamadan askerleri almaya gitmez. Yoksa 16 asker yerine 30, 40 asker şehit olur.
TSK halen daha güçlüdür ama önünde siyasi engeller vardır. Eli kolu bağlanmış.

Boş konuşmayalım. Hamaset yapmayalım.  Büyüklük laflarını karnı aç olanlara atın.

İlk değerlendirmelere göre, teröristler, olumsuz hava ve yoğun sisten faydalanarak Dağlıca'da Yeşiltaş köyü yakınlarındaki saldırı noktasına 400 kilo patlayıcı yerleştirdi, mühimmat ve ağır silahlarla yığınak yaptı. Dağlıca Tabur Komutanlığı'ndan ayrıldığını tespit eden teröristler, Yeşiltaş yakınlarında pusuya yattı.

İLK SALDIRI 15.15'TE

PKK'lı teröristler, ilk saldırıyı saat 15.15 sıralarında düzenledi. Bu ilk saldırıda bir asker yaralandı. Diğer 4 asker teröristlerle çatışmaya başladı. Tabur Komutanlığı'na 10 kilometre uzaklıktaki saldırı haber alındığında Dağlıca'dan Tabur komutanı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan'ın da bulunduğu bir ekip zırhlı personel taşıyıcı ile olay yerine hareket etti. Destek ekibi saldırı noktasına ulaştığında teröristlerin el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirdiği saldırı sonucu Yarbay Çelikcan ile birlikte 9 asker şehit oldu.
PKK DESTEK EKİBİNE SALDIRDI

Bu hain tuzağın haber alınması ile saldırı helikopterleri ve uçaklar saat 16.30 sıralarında harekete geçerek PKK mevzilerini bombalamaya başladı. Bu sırada üç tank ve zırhlı personel taşıyıcı ile ikinci ve daha büyük destek ekibi bölgeye hareket etti. Ancak teröristler, ikinci kez el yapımı patlayıcı ile destek ekibine saldırdı. Bu saldırıda da 7 asker şehit düştü. İkinci saldırı sırasında bir tank da zarar gördü ve 5 asker yaralandı.

10 SAATTE GEÇİLEBİLDİ

İlk saldırının gerçekleştiği bölge tabura yaklaşık 10 km uzaklıkta olmasına rağmen yoğun yağış ve sis nedeniyle destek ekibinin ulaşımında güçlükler yaşandı. Dün sabah bölgeye indirilen Jandarma Özel Harekât timleriyle iki tabur bordo bereli 10 km'lik mesafeyi hava koşulları ve devam eden çatışmalar ve tuzaklar nedeniyle ancak 10 saatte geçebildi. Bu zor koşullar nedeniyle de şehitlerin sayısının tespit edilmesi gecikti. Dün akşam saatlerinde halen bölgede 200 kişilik bir PKK'lı grubun bulunduğu ve bu gruba yönelik operasyonların aralıksız sürdüğü belirtildi.

İlk önce 5 asker sonra yardıma gelen 9 asker, sonra 3 tankla yardıma gelen 7 asker ölüyor. Tanklı destek ekibi tam 7 kayıp veriyor 1 tank zarar görüyor. (Buradaki askerlerin yeterince eğitim almamış olduğu sonucunu, yada bu derece bir saldırıyı kaldıramayacak kadar tecrübesiz olduğu sonucu çıkarılabilir mi?)
Çatışmalar sırasında 10km mesafeyi, bordo bereliler ve jandarma timi 10 saatte geçerek ulaşıyor.  Ve buradaki tüm olumsuzlukları, güçlü coğrafi ve hava engellerini harpa bağlıyoruz.

10 saat süren bir dizi çarpışmada 10.000 tane komandoyu çevredeki tüm dağlara indiremeyecek bir ordumuz mu var ? Daha önceki saldırılarda da hatırladığım kadarı ile komando birlikleri olaylar sonuçlandıktan çook sonra olay yerine intikal etmişti. Ayrıca olaylardan sonra sınır ötesi harekatlar yapılmış, yüzlerce terörist ölmüştü. Aynı haberler verilip duruluyor.

Bu yeşitaş köyü yeryüzünden silinmeli.

Recep METE

Benim anlamadığım  olumsuz hava ve yoğun sis hatta yağış olmasına rağmen neden operasyona çıkılıyor.Bu berbat havada dağlıca kalekolunda kalsalardı bu facia yaşanmazdı. Neden neden bu uğursuz havada operasyon emri veriliyor.Görüş mesafesi iki metre bile yok.Ya çıldıracam ya. Bugünde 15 polis şehidi var.Gönüllü  askere yazılmak istiyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

z

Evet, terör örgütü açık havada IHA vs ile gözetlenebileceğini bildiği için eylemleri görüşün engellendiği sisli/yağmurlu havalarda yapıyorsa neden TSK bu tür intikalleri sisli/yağmurlu havada yapıyor bu da benim kafamı karıştırıyor.

Birde çok merak ettiğim bir konu daha var.

Görüşün sıfıra yakın olduğu havalarda bir helikopter belirlenen hedefe elektronik yöntemlerle uçurulamıyormu?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

Tesla.25

Alıntı yapılan: z - 08 Eylül 2015, 22:54:38
Görüşün sıfıra yakın olduğu havalarda bir helikopter belirlenen hedefe elektronik yöntemlerle uçurulamıyormu?

Abi kast ettiğin böyle bir şey mi?
https://www.youtube.com/watch?v=w8MRnAqOE2s

Ama savaş helikopteri çok verimli kullanılamaz diye düşünüyorum.

z

Demek istediğim şu;

Görüşün çok çok kötü olduğu günlerde askerlerimiz helikopterlerle düşman mevzinin arkasına indirilemiyormu?

Helikopteri uçuran pilotun illaki pencereden dışarıyı görebilmesi mi gerekiyor?

mesaj birleştirme:: 08 Eylül 2015, 21:35:47

--------------------------------------------------------

Eğer bu sorumun cevabı da hastanede başıma gelen olay kadar  basit ise vay halimize.

Mide yanmasından şikayetlerim artınca endoskopi ile yemek borusu ve mide çeperine bakılması gerekti.
Belirlenen gün aç olarak gittim. Bir iğne mi vurdular hatırlamıyorum beni böğürttüre böğürttüre boğazımdan hortum soktular.

O acıyı, o kusma refleksini tahmin edebilirsiniz.

Neyse işleri bitti.  Elbisemi giyerken doktora (profesör) sordum. Hocam neden beni bayıltmadınız da bu acıyı çektirdiniz.

Doktor hemşireye döndü neden bayıltmıyoruz diye sordu.

Hemşire de;

Hocam hastaları bayıltırsak işlem ardından kendilerine gelinceye kadar bir yatağa yatırmamız gerekiyor yatağımız ve odamız yok.

Umarım helikopterlerimizin sıfır görüşte uçurulamamasının açıklaması da bu kadar komik değildir.

Öte yandan ay mekiği aya, marsa gönderilen araştırma mekikleri marsa sanıyorum görmeden indirilebiliyor.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Tesla.25

Paradon abi baya yanlış anlamışım. :)
Dediğin şeye en yakın "visual landing system" denen şeyi okumuştum bir yerde.  belki bu olabilir.