Joistik kontrollü tekerlekli sandalye motor bağlantısı?

Başlatan F.T, 18 Eylül 2015, 00:24:49

F.T

Arkadaşlar motorların yapısı nasıl ve  bağlandığı sokette 4 adet uç var bu uçların bağlantısı nasıl?
Ayrıca motor bağlantılarında herhangi bir kablo hatası,aşırı akım çekme gibi durumlarda sistem algılama yapıp koruma yapıyormu?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ipek

ben bir tane söktüm,motorda 4 tel var ikisi magnetik fren buna gerilim gelmeden sandalye kıpırdamıyor,diğer iki uç motora gidiyor.akım koruma mevcuttu açtığımdaki alette.

F.T

İpek hocam motor soketleri takılı değilken joistikle komut verince soketteki motor uçlarında enerji oluşuyormu.Elimde joistik var komut veriyorum her iki motor uçları ve fren uçlarında enerji göremiyorum.Acaba motorlar olmadığı için mi?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ipek

bende aynı deneyi yaptım gerilim gelmedi ve paneldeki ledler yanıp sönmeye başladı,bir uyarı olarak,fakat soketi taktığımda sıkıntısız çalıştı.

F.T