Ateşin gücü - Türk bilim adamı aşmış.

Başlatan z, 14 Kasım 2015, 12:33:41

serkan_esk

....

Neyse, he

LukeSkywalker

İşin aci tarafi bu şarlatanlara inanan ve destekleyenlerin sayisinin hergun daha da artmasi. Çağ atliyoruz derken bu gidisle herhalde orta çağ'a atlayacağiz. Memleketimde sokakta adam sanacagimiz 50 yas uzeri o kadar çok gereksiz insan var ve bunlari adam sanip sozlerini dinleyen o kadar insan var ki ulkenin bu halde olmasinin musebbibidir bu adamlar.

OG

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 20 Kasım 2015, 07:18:11
Memleketimde sokakta adam sanacagimiz 50 yas uzeri o kadar çok gereksiz insan var ve bunlari adam sanip sozlerini dinleyen o kadar insan var ki ulkenin bu halde olmasinin musebbibidir bu adamlar.
Seçilmiş, üstün bir nesil için gereksizleri katledelim, Hitler ve benzerinin tarzı yani. Doğal olmayan seleksiyon. Güncel versionları New Jersey valisi gibi http://www.haber7.com/amerika/haber/1662474-aylanin-fotografiyla-sert-yanit

- - -
Sarkaç markaç safsataları bir kenara da, tuz konusunda çok dikkat etmek gerek.
Rafine edilmiş sofra tuzu aslında Sanayide temizlik vs işleri için kullanılan, diğer faydalı doğal minerallerden arındırılmış saf sodyum klorur imiş, tam bir zehir.

http://blog.milliyet.com.tr/tuzun-zararlari-nelermis-/Blog/?BlogNo=129729

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tuz_%28kimya%29

Tuzun doğal halinde ise NaCl oranı az, diğer mineraller zengin imiş.
Ben bir süredir baharatçıdan doğal tuzu öğüttürüp alıyorum. Yemeklerdeki lezzet hemen değişti. Tansiyon problemi olup tuzdan vazgecemeyenlere de tavsiye ederim. Tek sıkıntı bu tuzlar temiz olarak mı bize ulaşıyor. Bunu da Çankırı'lı bir komşum aracılığı ile çözmeye çalışıyorum. Memleketine gidince birkaç çuval tuz getiriyor (çankırı mağara tuzu meşhurdur), konu komşu paylaşıyoruz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

LukeSkywalker

Evet bunlari yok etmek lazim ama bahsettigim gereksiz neslin aptalca yontemleriyle değilde hakiki bir egitim ve terbiye ile. 1945 sonrasi yetisen nesillerin yarisindan fazlasi kasitli olarak bu hale getirilmis. 

Ayrica bu çocugun fotografini kullanan siyasetçileri de igrenc buluyorum. Romantizmi bir kenara birakmak lazim devlet yonetirken.

OG

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 20 Kasım 2015, 08:04:06
Ayrica bu çocugun fotografini kullanan siyasetçileri de igrenc buluyorum.
İnsanlık adına fayda sağlayacaksa (hataların farkındalığı gibi) kullanmamak iğrençlik. Ve israf.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

makdeniz

Alıntı yapılan: OG - 20 Kasım 2015, 16:20:19
İnsanlık adına fayda sağlayacaksa (hataların farkındalığı gibi) kullanmamak iğrençlik. Ve israf.

Yunan sahil güvenlik güçlerinin işlediği insanlık suçundan dolayı belki de hayatını kaybetti. Bu arada bu video ile  bot patlattıklarıda  kesinleşti.
http://www.hurriyet.com.tr/yunan-sahil-guvenlik-multeci-botunu-boyle-patlatti-40016425
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

muhendisbey

Alıntı YapÇağ atliyoruz derken bu gidisle herhalde orta çağ'a atlayacağiz. Memleketimde sokakta adam sanacagimiz 50 yas uzeri o kadar çok gereksiz insan var ve bunlari adam sanip sozlerini dinleyen o kadar insan var ki ulkenin bu halde olmasinin musebbibidir bu adamlar.

Sözüm meclisten dışarı.

Birbirimizin farklılıklarına zenginlik gözüyle bakmadıkça, birbirimizin fikirlerini beğenmesek bile en azından saygı göstermedikçe zaten orta çağdayız demektir.
Bunun bir de adı var. Diktatörlük. Yani kendi fikrini birine empoze etmek.

Bu noktada sizin dediğinizin sebebinin dinlenen sözler değil, çıkarlar yani rant olduğunu düşünüyorum. Birini dinlemek, kitap okumak ilmi şeylerdir ki bu tür alışkanlıklarımız yok.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

ylmz

Saat 12 yı geçtıkten sonra yapmış bunu kesın :D
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

sayangku

Kinetik enerji: Hareket enerjisidir. Sıcaklık arttıkça artar. bu su felan için geçerliydi acaba bunu düşünerek mi böyle birşey attı ortaya