Ateşin gücü - Türk bilim adamı aşmış.

Başlatan z, 14 Kasım 2015, 12:33:41

Karamel

Hocam gercektende yok boyle birsey :P (yani boyle birsey yok . Zirvalik)

z

Biz parayı dirence kondansatöre yatırıyoruz. Amcam da parayı tencere tavaya yatırmış.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

AsHeS

muhittin_kaplan

oyle demeyın sızın bılmedıklerınız var.

serkan_esk

Kacak rakidan dis etleri cekilmis beyni curulmus adamcagizin

metaltrrocker

Önemli olan güldürürken düşündürmesi;
"Neden yaptın bunu,  neden? "

rck8942

Alıntı yapılan: serkan_esk - 14 Kasım 2015, 16:48:53
Kacak rakidan dis etleri cekilmis beyni curulmus adamcagizin

Gözünle görmeden adami ickici yaptin, durduk yere gunahini aldin.
Elektroniker für Betriebstechnik

robomaster

Bence adam zeki ve okunmaya yeterli imkân bulamamış zamanında. Ayrıca elindeki bilgiler ile vardığı sonuçlar kısmen doğru. Ama ışık hızına çıkılabilir mi saçma olan kısım o olsa gerek.
Ben bilimsel bulamasamda çokta yanlış bulmadim.

Eğitim almış olsa idi tencere tava yerine mcu alabilirdi de.
Düdüklü tencere almaya durumu olsa daha bi icatlar da olacak belli ki.

rree

Ben fizikçi değilim ama adam doğru söylüyorsa. Ateş  değil de bir bomba patlamasında ne çelik hiç bir madde dayanmıyor parçalanıyor. Müthiş bir basınç  veya vakum var. Diyelim ki hidrojen ile oksijen birleşmesinde  vakum oluşuyor. Ulaştırma aracımızın önünde zincirleme   vakum oluşturucu patlamalar ile onu dolduran taşıyıcı bir tür motor yapılabilir.
--Yanlış veya doğru bir fikir. Diyelim dört dörtlük bütün teorileriyle bir şey doğruladık kim yapacak .sermayeyi nerede bulacağız bir çok problemimiz var buluşlara varıncaya kadar.

Okan AKÇA

"Fizikçi, matematikçi, kimyaci, jeolog, antropologdan olusan bir heyet bir arastirma için arazide bulunmaktadir. Birden yagmur bastirir. Hemen yakindaki bir arazi evine siginirlar. Ev sahibi bunlara bir sey ikram etmek için biraz ayrilir. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanir. Soba yerden 1 m kadar yukarda, altindaki dizili taslarin üzerindedir. Sobanin niçin böyle kurulmus olabilecegine dair bir tartisma baslar.

Kimyaci, ""adam sobayi yükselterek aktivasyon enerjisini düsürmüs,böylece daha kolay yakmayi amaçlamis.""

Fizikçi, ""adam sobayi yükselterek konveksiyon yoluyla odanin daha kisa sürede isinmasini saglamak istemis.""

Jeolog, ""burasi tektonik hareketlilik bölgesi oldugundan herhangi bir deprem aninda sobanin taslarin üzerine yikilmasini saglayarak yangin olasiligini azaltmayi amaçlamis.""

Matematikçi, ""sobayi odanin geometrik merkezine kurmus, böylece de odanin düzgün bir sekilde isinmasini saglamis.""

Antropolog, ""adam ilkel topluluklarda görülen atese tapmanin daha hafif biçimi olan atese saygi nedeniyle sobayi yukariya kurmus.""

Bu sirada ev sahibi içeri girer ve ona sobanin yukarda olmasinin nedenini sorarlar.

Adam cevap verir: ""Boru yetmedi."

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

1956

Ateşin gücümü,ateş suyunun gücümü anlayamadım.

F.T

Ateş,Su,Toprak,Tahta
Işık hızına çıkmanın püf noktası bunlar aslında.
Şaka bir yana adam doğru söylüyor. ;D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

tekosis

şu an MEB bağlantısı ile bağlanıyorum ve videoyu izleyemiyorum. bu konu ile direk olarak ilgili değil ama diyeceğim şey şu, biz ne yazık ki beyin fırtınası işini yapmaya korkuyoruz. hangi ortamda olursak olalım aptal konumuna düşeceğiz korkusu ile bu yöntemden genelde uzak duruyoruz. Bir çözüm üretmek adına beyin fırtınası yaparken arada çokça saçma fikir çıksa da çözüm mutlaka bulunabiliyor ve bizler bunu beceremiyoruz.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.