Visual Basic kurs

Başlatan epolat, 12 Eylül 2005, 22:24:39

epolat

Visual Basic için temel seviyeden başlayarak öğreten iyi bir dershane arıyorum.İstanbul da bildiğiniz iyi bir yer varmı?

ground

visual studyo 6.0 cdsini edin..

www.planet-source-code.com adresinde binlerce örnek var.. Bunlar la başlayabilirsin..

Visualbasic için kursa gidilmez düşüncesindeyim.. (Daha hayırlı kurslar vardır sanırım , sertifika kursları gibi)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

epolat

Yazıcı portunu kullanarak I/O almak için VB 6.0 'a bir eklenti gerekiyormu?
Herhangi bir dosya eklentisi.
Teşekkürler.

vitoe

işletim sistemine göre değişiyor ekleyeceğin dll.Xp için inpout32.dll şeklinde bir kütüphane eklemeniz gerekiyor.Ancak yazıcı portunu kullanırken kodu dikkatli oluşturmak lazım. Kodunuz arka planda çalışırken başka programları etkilememeli. Örneğin portu tarayan bir yazılım (Nero gibi) sizin yazdığınız programı altüst edebiliyor.İstemediğiniz anlarda portu tarıyor. Tabi bu tarama olayı işletim sistemini açıp kaparken de oluyor. ..

biteker

@epolat
inpout.dll dosyasını kullanrak paralel porta veri giriş çıkışı yapmak istiyorsan ilk önce bu dosyayı system32 dizinine kopyala daha sonra Başlat/çalıştır dan "regsvr32 inpout32.dll " yazarak bu dosyayı sistem kayıtlarına ekle bu işlemden sonra kütüphane kullanmaya hazır hale gelecek

VB den bir modül oluştur ve bu modülün içine

Public Declare Function Inp Lib "inpout32.dll" Alias "Inp32" (ByVal PortAddress As Integer) As Integer

Public Declare Sub Out Lib "inpout32.dll" Alias "Out32" (ByVal PortAddress As Integer, ByVal Value As Integer)

satırlanı ekleyerek kütüphane yi tanımla bundan sonra ise aşağıda ki kodlar ile veri giriş çıkışı yapabilirsin

adres=&h378
veri=255

Out adres,veri

epolat

En kısa zamanda denemeyi yapacağım.