Havya istasyon kompresörü

Başlatan cevat1, 23 Ocak 2016, 16:34:07

cevat1

Arkadaşlar merhaba...
TT tech 852D Isı ayarlı havya istasyonum var.  Kompresörü 2-3 ay kullanılmadı. Bugün kullanmak istediğimde kompresör hava üflemiyor. Kompresörün içini açıp konrol ettiğimde hiç bir mekanik veya fiziksel bir arıza ile karşılaşmadım. Diyaframlar sağlam, ( yırtılma yok ama biraz salmış...) vakumlama yapabiliyor gibi... Fakat hava üflemiyor veya çok az hava veriyor. Ayar potunu son ayara getirdiğimde, kompresör bağırıyor, hava yok veya çok az... Elektronik aksamı çalışıyor.

Sormak istediğim...
1- Bu kompresörlerin tamiri var mıdır?  Varsa yeri, adresi, telefonu, fiyatı?
2- Kompresörün yenisi satılıyorsa, yenisini almak isterim. Neresi ve fiyatı
3- Hiç bir çözümü yoksa, ( Çin malı bunlar... bozuldu mu atacan kardeşim... durumu varsa ...) aşağıda resimdeki sıcak hava tabancasından takmak istiyorum. Kompresörü severek kullanırdım da... böyle arıza yapınca kompresörün yerine, sıcak hava tabancası aparatını kullanmak istiyorum.

Yardımcı olacak arkadaşlara, teşekkür ederim.

z

Motor milinden diyaframa hareket nasıl aktarılıyor o kısma iyice odaklandın mı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

cevat1

Bu tip kompresörlerde motor kullanılmıyor.  Mil, mekanık manyetik mıknatıslama, yöntemiyle çalışıyor.
Kompresöre ait bir kaç foto ilave edeyim. Durum daha iyi anlaşılır.

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

cevat1

Zengeri biliyorum. Bu hafta uğrar sorarım.
Sorunun nedenini buldum gibi. Sorun diyaframda kullanılan kaucuk malzemenin özelliğini yitirmiş olması. Bağırsak gibi olmuş. Ya diyafram kauçuğu bulacağım veya yeniden ısı üfleyen kol alacağım.

Yanıtlar için teşekkürler...

muhittin_kaplan

cevat1

Kompresörünü bulamadım,onun yerine  sıcak hava üfleme kolu taktım.