Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

10kw dc to ac

Başlatan ido2323, 29 Şubat 2016, 12:48:41

ido2323

Hayırlı günler, 10kw güneş panelimiz var, ama para yok. DC to AC çevirici şema arıyorum, öyle hassas bir şey olmasına gerek te yok, su motoru çalıştırmak için ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Mucit23

10KW paneli aldınızda inverter'a mı para kalmadı?

HexfeT

Basit kare dalga invertör ile motor çalışmaz sanırım. 10kw sinüs invertör yapmak ise çok ciddi bir iş.

ido2323

10kw panel çıkma ucuza alındı, depolama ya da gece kullanma gibi bir derdim yok. Sadece köydeki su motorunu çalıştırsın yeterli.

Mnemonic

10kw sinüs inverter yapmak oldukça zahmetli ve zor bir iştir. astarı yüzünden pahalıya gelir.
benim tavsiyem sadece motor çalıştıracaksanız şayet. tam sinüs olmayan inverterler var. onlardan kullanabilirsiniz.
inanın argesi yapılmış seri imalat bir ürün rakamına maal edemezsiniz. almanız hem para hemde zaman açısından çok daha avantajlı olacaktır

ido2323

Yaklaşık olarak 10.000Tl tutuyor,  bunun yerine motoru dc yapsak olmaz mı?

ercan_t

merhaba,
5kw lık sistem yeter mi size?
bence 5kw sını satın bu parayada inverter akü vs alın

ido2323

Aslında satılabilir, ama mümkünse kullanmayı tercih edeceğim, çünkü su gözesinden bahçeye kadar su pompalayıp sulamada kullanacağız ne kadar güçlü motor o kadar iyi.

necati

Motorunuzun gucu nedir
kac adet kac watlık paneliniz var
Ben bu sistemleri uretiyorum
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

ido2323

250W lık paneller şeklinde var (+-36v çıkış) toplam 10kw(2 tanesinin çıkış gücü zayıf darbe yemiş kopma var galiba)

motorumuz 2 tane 2.2kw ac tek faz 1 tane 1.5 kw tamamı su çekmede kullanılıyor, depolama, gece kullanma lazım değil gündüz sadece su pompalasın yeter.

Teşekkürler.

necati

motorlar hepsi aynı yerdemi
birlikte mi calısacaklar
entegreterbiyecisi@yahoo.com
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

ido2323

elektronik

panelleri seri bağlayıp motor sürücüsü ile motorları direk sürebilirsiniz. invertöre gerek kalmaz.

yada bu işler için dc dalgıç motorlar var alıp kullanabilirsiniz.

rck8942

Günes panellerinden üretilen enerjiyi sebekeye depolaya bilirmiyiz ? Evet ise kw kactan aliyorlar ?
Elektroniker für Betriebstechnik

elektronik

"on grid inverter"  ile şebekeye aktarabilirsiniz.