Solar Yol Butonu -Bugün Ne Sökelim? -70-

Başlatan elekTRofizikci, 19 Mart 2016, 09:00:17

elekTRofizikci

Yollarda asfalta çakılan, kasis görevi de gören veya şerit belli eden güneş enerjili ledli Solar Yol butonunu inceliyoruz bu bölümde de. İçeriğini  tahmin etsekte yine de aklımızda kalmasın.

Fotoğraflar: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.503956123125974.1073741975.291475934373995&type=3

Video: http://youtu.be/pVeWgfRh1JA
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Jarvis

Güzel bir inceleme olmuş, bende içinden bir LDR beklerdim fakat bunun yerine anahtarlama devresiyle kesim yapmışlar.

Mucit23

Video için teşekkürler.  Bu malzemelerden nerden bulabiliriz? Satın alabileceğimiz bir yer varmıdır

tekosis

elinize sağlık. bu videoları öğrencilerime de izletiyorum çok faydalı oluyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

sfiber

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: Mucit23 - 19 Mart 2016, 11:40:56
Video için teşekkürler.  Bu malzemelerden nerden bulabiliriz? Satın alabileceğimiz bir yer varmıdır
cihazın kendisini mi yoksa içindeki parçaları mı? Cihazı Solar Yol butonu diye aratın bir sürü site çıkıyor. Yol butonu ne alaka ben bir anlam kuramadım ama öyle imiş adı.  İçindeki parçalara gelince şarjlı pil satılır, güneş pilleri de satıllır. devresini de internetten bulup yapabilirsiniz.

Güzel dilekleriniz için teşekkürler, şevkimi arttırıyorsunuz.
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Mucit23

Yok cihazın kendisine bakıyordum ama dediğiniz gibi solar yol butonu diye aratınca birçok yerde çıkıyor. Önceden bu malzemelerin adını bilmiyordum. Artık buton ne alakaysa

makinahmet

Çok güzel bir inceleme elinize emeğinize sağlık.
DC, STEP, SERVO MOTOR -> www.sinematronik.com