izole DC DC converter

Başlatan Mucit23, 24 Mart 2016, 11:31:58

Mucit23

Min komponentle kurabileceğim 12-24V giriş 5V çıkış Tamamen izole bir DC DC konverter'a ihtiyacım var. 5V ile birkaç entegre ve karşılaştırıcı opamp beslenecek sadece. Mesela LM2775 gibi hazır bir entegre olabilir. Veya uygun fiyatlı tümüyle hazır bir modül de olabilir.

Böyle bir araştırma yapsak hangi ürünler karşımıza çıkar. Öneriniz var mı?

HeCToR

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Mucit23

Deneysel amaçlı 3-5 tane lazım şimdilik

HeCToR

@Mucit23 satışa sunduğumuz 15 to 150vdc input 10vdc 300mA çıkışlı dc dc converterımız mevcut isolated ancak min 50 adet sipariş geçilebiliyor

vardal57

Mucit23

Hocam öneriniz için teşekkürler.

Aslında ben doğrudan karta gömebileceğim komponent tarzında ürünler bakıyordum.
Aklımda bunun gibi ürünler vardı ilk etapta.

Sizinkide sonuç olarak aynı işi görebilecek bir üründür. Deneysel amaçlı her ikiside kullanılabilir. Fiyat olarak resmini verdiklerim çok pahalı aslında. Bu yüzden ileriki aşamalarda muhtemelen aynı işi görebilecek bir devre tasarımına gidilecektir.

Öneri için teşekkürler. Uygulamaya geçince ürünün için rahatsız edebilirim seni.

HeCToR

@vardal57 primer seconder izole 

Alıntı YapÖneri için teşekkürler. Uygulamaya geçince ürünün için rahatsız edebilirim seni.

Ne zaman istersen @Mucit23

mehmet

İzolasyon konusuna biraz kafam takıldı;
trafosuz nasıl sağlanıyor acaba?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

HeCToR

@mehmet üzerinde görmüş olduğun sinek trafo primer seconder sargıları bulunmaktadır.

Logan

Fiyat açısından en uygun çözümler Mornsun firmasında. Empa elektronik distribütörüdür. Siz gate driver devresinde kullanmayacağınıza göre A_XT serisi iş görür. Farklı firmaların çözümleri de var (TI, CUI vs. vs.) fakat denediklerimiz arasında en uygunu Mornsun.
İmza.

dursuncemal

ozel bir imalat ta fiyat cok fazla onemli degil ama seri imalat icin imkan varsa fiyati direk yurtdisindan sormak en mantiklisi zira buralarda inanilmaz fiyatlar soz konusu.
:=

skara1214

Bende tracopoweri tek gecerim ama fiyat tuzlu
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

dursuncemal

mainwelin de urunlaeri var konu ile ilgili.

f15eagle

Alıntı yapılan: skara1214 - 28 Mart 2016, 19:30:09
Bende tracopoweri tek gecerim ama fiyat tuzlu

Çalıştığım yerdeki eski kontrol kartlarının üstünde genelde tracopower var. Karaköyden 3-5 adet almıştım kaliteli marka ama diğerlerine göre pahalıydı.
Aldığım yerin sitesini buldum indirim varmış

http://www.turus.com.tr/TES3-2422-3W-24V-12V,PR-5291.html

Aradığınızın 5v olduğunu sonradan fark ettim, fakat sitede traco'nun 5V çıkışlısını göremedim

dursuncemal

Alıntı yapılan: f15eagle - 28 Mart 2016, 21:08:37
Çalıştığım yerdeki eski kontrol kartlarının üstünde genelde tracopower var. Karaköyden 3-5 adet almıştım kaliteli marka ama diğerlerine göre pahalıydı.
Aldığım yerin sitesini buldum indirim varmış

http://www.turus.com.tr/TES3-2422-3W-24V-12V,PR-5291.html

Aradığınızın 5v olduğunu sonradan fark ettim, fakat sitede traco'nun 5V çıkışlısını göremedim
allahtan indirim var kacirmamak lazim:)