LED armatürlerde kullanılan difüzör

Başlatan Doubt, 09 Nisan 2016, 19:32:29

Doubt

Merhaba, LED'li dış aydınlatma armatürlerinde kullanılan difüzörleri numune olarak satın alabileceğim bir yer biliyor musunuz? Veya bu difüzörler yerine kullanabileceğim başka malzemeler var mı? Normal pleksiglas alıp 1200'lük zımpara ile pleksiglası zımparalasam aynı işlevi görür, aynı performansı elde edebilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

papsukkal

Aynı işlemi ben de düşündüm. Sonra plexiglasların rakı beyazı dedikleri beyaz ama ışık geçirgenliği iyi olanını kullandım.. Bir de yapışkan asetatların buzlu cam görünümlü olanları var onlarla plexiglasa kapsama yapabilirsin.

Doubt

@papsukkal yanıtınız için teşekkür ederim. 15cm çapında çember şeklinde bir armatür veya 15 cm - 15 cm şeklinde bir kare armatür yaptırmayı düşünüyorum bitirme tezim için. 15W LED ampül takılacak olan bu armatürlerde gölge olmaması ve ışık yayılımı için difüzör kullanmak istiyorum. İnşallah beklediğim sonucu elde ederim. Cevabınız için tekrar teşekkür  ederim.

kantirici

Difüzörler çeşitli maddelerin belirli oranlarda birleşimiyle yapılıyor. LED'ler ışığı hüzme şeklinde yaydığı için difüzör kullanılarak ışığın homojen dağılması sağlanıyor. Pleksinin pek verimli olmayacağını düşünüyorum.

Doubt

Buzlu cam da aynı işi görür o halde.

muhendisbey

Frosting spray yada buzlu film ve seffaf herhangi bir malzeme de is gorur. Kaplayip kullanabilirsiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Doubt

İki tane çıkma armatürden aradığım malzemeyi temin ettim. Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Cevaplarınız için tekrar teşekkürler.