sc4501 boost regülatörün bobinini değiştirmek için hesap

Başlatan tekosis, 12 Mayıs 2016, 14:23:05

tekosis

Selamün aleyküm arkadaşlar. elimde sc4501 boost regülatör entegresi var. 1 adet li-ion pil ile 5V elde etmek istiyorum. ancak datasheette verilen 1.8uh lik kolay kolay bobin bulunmuyor. cihaz seri üretim olacak o yüzden kendim sarıp kullama şansım da yok. aynı entegre pololunun boost regülatöründe kullanılıyor ve kullanılan bobin 10uh. ben devremi bu bobin ile çalışacak şekilde revize etmek istiyorum. bunun için hangi hesaplara girişmeliyim? datasheet ve verilen şema ve aşağıda. pololu bu entegreyi 750khz olacak şekilde ayarlamış ki sanırım bobin ona göre seçilecek. bu işi öğrenmem için nereden başlayayım?

http://www.semtech.com/images/datasheet/sc4501.pdf
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

tekosis

Hocam farnelde bile 280 stok var. İleride temin açısından sıkıntı olmasından korkuyorum. Bir de yurt içinden kolay bulunabiliyor yuksek enduktanslı bobinler.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

sadogan

tekosis

@sadogan teşekkür ederim. özdisanla görüştüm normalde min 1500 adet satışları var ama sanırım yollayacaklar. zaman sıkıntım var yapacağım pcb nin nihai tasarım olmasını istiyorum. bu bobin olursa iyi olacak gibi.