stm32f407vg işlemcisi ile usb_otg devresi yapımı

Başlatan picatronic, 18 Mayıs 2016, 10:59:08

picatronic

Arkadaşlar merhaba,
Stm32f407 mcu ile kendi devremi yapmak istiyorum. Yapacağım devrede usb haberleşme yöntemini kullanacağım. Yazılımımı discovery kart üstünde çalıştırdım sorun yaşamadım. Discovery kart şemasını inceledim fakat usb devresinde bulunan komponetleri bulmakta sorun yaşıyorum. Öncelikle sormak istediklerim şunlar:
1) EMIF-USB03F2 emi filtre entegresi bu devre için kullanılması zorunlu mudur?
2)STMPS2141STR power switch yerine nasıl bir devre kullanabilirim?

z

Filitre devresi güvenlik için. USB cihazlarımda 22 ohm dirençle yetiniyorum. Bugüne kadar yüzlerce cihazdan sadece bir tanesi statik elektrik atlaması nedeniyle hasar gördü.

Power switch yerine power on/off edilebilen low drop 5v regülatörlerden kullanabilirsin. Ancak regülatör kullanırsan giriş gerilimi 5vdan büyük olmak zorunda.
Yada Pmos ile kendin bir şey tasarlayabilirsin.

Aşırı akım yada kısa devre durumunda akım sınırlama özelliği olması iyi olur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

picatronic

Siz power switch kullanıyor musunuz devrenizde? yada daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

picatronic

Alıntı yapılan: z - 18 Mayıs 2016, 12:23:54
Filitre devresi güvenlik için. USB cihazlarımda 22 ohm dirençle yetiniyorum. Bugüne kadar yüzlerce cihazdan sadece bir tanesi statik elektrik atlaması nedeniyle hasar gördü.

Power switch yerine power on/off edilebilen low drop 5v regülatörlerden kullanabilirsin. Ancak regülatör kullanırsan giriş gerilimi 5vdan büyük olmak zorunda.
Yada Pmos ile kendin bir şey tasarlayabilirsin.

Aşırı akım yada kısa devre durumunda akım sınırlama özelliği olması iyi olur.
usb çalışmanız hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? yani daha fazla ayrıntı verebilir misiniz?

muhendisbey

aşırı akım ve kısa devreye karşı resettable fuse kullanılabilir. Elektrostatik durumların engellenmesi için USB kılıfının toprak hattına bağlanması, kart üzerinde spark gap ve zener diyot yeterli olur diye düşünüyorum.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

picatronic

teşekkür ederim cevaplarınız için.bahsettiğiniz şekilde yapacağım.