microsoft kablosuz kalvye wifi bağlantı

Başlatan sifirzero, 22 Mayıs 2016, 15:56:13

sifirzero

selamünaleyküm arkadaşlar.microsoft kablosuz kalvye wifi ile pc bağlantı nasıl yapabiliriz.verici var alıcı yok.alıcı olarak pc wifi ile bağlantı nasıl yapılır.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

t2

Klavyeye veya fareye, ayrı bir kutu eklenir.
Kutu icinde wifi verici olur.

Pc tarafinda ise, surekli calisan bir progam ve sürücü kullanılır.
(Program ile yapilan, fare ve klavye islevi )

Ayri kutu ekleyeceksek, kablosuz klavye ve fare olmasina da gerek yok.
Kablolu olana da kutu ekleyebiliriz.

sifirzero

ustam açıklama yapabilirmisin net olarak.pc takılan adaptörü kaybettim.pc ile haberleşme yapabilirsem pic'te kullanmayı düşünüyorum.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

t2

Önce bir Wifi modul alinacak tahminen 10 usd civaridir. Bunun ip adresi vs olur. Evdeki kablosuz ağa bağlanır.  Modül pice baglanacak. Pic module bazi bilgiler gonderecek. Mesela harf gondersin. Abcdefg..

Wifiden bilgisayara gelen bilgiyi alip sanki klavyeden geliyor gibi windowsa komut gonderecek program yazilmasi gerek. pc icin herhangi program yazmak gibi kolay olabilir.

Pic klavye ve fare gibi, bu modul vasitasiyla bilgisayara işlem yaptirabildikten sonra picin uclarina gercek klavye fare bağlanir. Once onlari okur, komutu aynen ağ uzerinden pcye iletir.
Adım adım yapılır sonraki adıma gecilir. 6ay surer.

muhendisbey

wifi olduğuna emin misin? RF 2.4GHz olmasın?
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

sifirzero

evet öle yazıyordu kardeşim.

mesaj birleştirme:: 22 Mayıs 2016, 21:30:38

ama wifi de yazıyordu

muhendisbey

Wifi klavye ilk defa duyuyorum ondan dolayi sasirdim.
Rf klavyelerde alicisini almaniz gerekiyor yapmasi cok mumkun degil.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

Wifi klavye ve mouseler genel olarak 2.4Ghz frekansında çalışırlar ve kendi alıcıları olur

Wifi demek WiLan yani kablosuz ethernet haberleşmesi demek değildir.
Wifi kablosuz haberleşemeyi tanımlak kullanılır.

sifirzero

[/img]

mesaj birleştirme:: 22 Mayıs 2016, 23:15:39

resim bu arkadaşlar.

Kabil ATICI

Resimden yanlış görmüyorsam, NRF24 tipi bir çip. Kendi alıcısı olması gerekir.  Bluetooth tarzı bir ürün olsa idi, piyasadan al kullan,derdim. Ama bu çipler biraz farklı protokol üzerinden çalışıyor... Kendi alıcı ve vericileri kendi aralarında haberleşir.
ambar7

sifirzero

ustam nasıl anladınız bu şekilde çalıştıklarını chip özelliğni.bu blgiler nerede yazıyor.

HexfeT

Ya orijinal alıcısını bulacaksınız, ya da seti çöpe atacaksınız. Alıcı yapamaz ya da bir şekilde uyduramazsınız. Alıcı üzerinde illa ki bir mcu, mcu'da yüklü ürüne has bir yazılım ve haberleşme protokolü vardır.

Orijinal alıcı bulsanız bile çalışmayabilir, çünkü her ürünün alıcı-vericisi büyük ihtimal fabrikasyon olarak eşlenmiştir.

muhendisbey

https://tr.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
https://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

WiFi kablosuz haberleşmenin genel adı değildir.
2.4GHz de çalışan her RC cihaza WiFi diyemeyiz. WiFi'ın standardı vardır. O nedenle ayırırsak
RF(Radio Frequency) haberleşme ayrı,
WiFi haberleşme ayrı
Bluetooth haberleşme ayrıdır.
Hepsi de 2.4GHz (Son teknolojiyle 5GHz bandı da kullanılmaya başlamıştır) frekansında çalışabilir ama isimleri farklı olur. Kullandığı haberleşme protokolleri ve standartları ile alakalı.

quarko

Alıntı yapılan: HexfeT - 23 Mayıs 2016, 07:34:39
Ya orijinal alıcısını bulacaksınız, ya da seti çöpe atacaksınız. Alıcı yapamaz ya da bir şekilde uyduramazsınız. Alıcı üzerinde illa ki bir mcu, mcu'da yüklü ürüne has bir yazılım ve haberleşme protokolü vardır.

Orijinal alıcı bulsanız bile çalışmayabilir, çünkü her ürünün alıcı-vericisi büyük ihtimal fabrikasyon olarak eşlenmiştir.

Aynen öyle. Orjinal alıcı bulsanız bile çalışmayacaktır. Maalesef microsoft un ürünlerinde böyle bir durum mevcut. Bende bu yüzden yakın zamanda microsoft marka klavye mouse setimi, sırf alıcısı bozulduğu için çöpe atmak zorunda kaldım. Logitech te modele bağlı olarak bu tarz şeylerin çözümleri olabiliyor. Bu nedenle daha kalitesiz de olsa logitech e devam, en azından şimdilik.
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

sifirzero

Bilgiler icin cok saolun.daha ogrenecegimiz cok bilgi var.milli yapilan wi-fi var mi.