Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 28 Haziran 2016, 13:31:11
Bu arada gariptir M5 gijon nerede baktıysam hep yamuk :) Bauhouse gibi yerde bile.

Çerçeve için 85₺ + kdv biraz pahalı.  İnternette bile 75₺+kdv

kdv yi görmemişim fatura almasak olmaz mı :)  internette ben hiç denk gelmedim aluminyum çerçeveye 6mm den hazır olarak

triyak

Konuyu uzaktan izliyorum , birşey dikkatimi çekti. Yazıcıyı topluyorsunuz ama filament almayı unutmuşsunuz galiba ?

yolcu27

Alıntı yapılan: wanted0035 - 28 Haziran 2016, 13:34:29
Konuyu uzaktan izliyorum , birşey dikkatimi çekti. Yazıcıyı topluyorsunuz ama filament almayı unutmuşsunuz galiba ?

kendi adıma konusuyorum  ben yerli üretimleri denemek istiyorum onun için bir kaç yerden numune alacağım  filament  için

restore

plastik parcalari basabilecek arkadas var mi ?

muhendisbey

filament yazıcı yapıldıktan sonraki iş

m5'in hafif eğri olması hiç mesele değil destek elemanı olarak mil sabitleme işini m5 hareket işlemini üstlenmekte. Motora bir miktar yük bindirebilir bu da birkaç kullanımdan sonra düzelir diye düşünüyorum.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cerdemir

Vidalı milleri alırken teker teker bütün milleri kontrol ederek en düzünü bulup alın. Zaten ucuz birşey yarısı düz olan mil bulsanız bile orasını kullanırsınız. Taşırken de yamulabiliyor alır almaz kesin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- cemal

aydınD

Aliexpres den tüm ürünleri birlikte mi sipariş verdiniz veya aynı satıcıdan olanları ayrı ayrı mı sipariş verdiniz?
toplamda belli bir miktarın üzerindeki alışverişlerin gümrüğe takılma durumu olur mu
saygılar

yolcu27

Alıntı yapılan: aydınD - 29 Haziran 2016, 10:24:17
Aliexpres den tüm ürünleri birlikte mi sipariş verdiniz veya aynı satıcıdan olanları ayrı ayrı mı sipariş verdiniz?
toplamda belli bir miktarın üzerindeki alışverişlerin gümrüğe takılma durumu olur mu
saygılar

Ben ilk mesajda yer alan açık ilanları aldım. Kapanmis olanlarında aynı özellikteki farklı satıcılardan bulup aldım. En fazla step motor tuttu 50 dolar filandi sanırım. Bazıları kayıtlı posta bazıları kayıtsız geliyor. Kayıtlı olanlara baktım 2 haftada Türkiye ye girmişler 4 5 paket.

aydınD

Alıntı yapılan: yolcu27 - 29 Haziran 2016, 12:05:37
Ben ilk mesajda yer alan açık ilanları aldım. Kapanmis olanlarında aynı özellikteki farklı satıcılardan bulup aldım. En fazla step motor tuttu 50 dolar filandi sanırım. Bazıları kayıtlı posta bazıları kayıtsız geliyor. Kayıtlı olanlara baktım 2 haftada Türkiye ye girmişler 4 5 paket.
Hocam ürünleri tek tek mi sipariş verdiniz

yolcu27

Alıntı yapılan: aydınD - 29 Haziran 2016, 12:13:23
Hocam ürünleri tek tek mi sipariş verdiniz

evet bazısı 0,98 dolar bazısı 4,97 dolar farklı satıcılardan hepsi .

hepsi farklı zarf larda geleceği için toplam limiti geçmiyor

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

gokhan1500

Benim fiyat aldığım yere sordum.Ne yazıkki diş çekme yapamıyorlarmış bilginize.

Ayrıca netten bulduğum ölçülere göre gijonlar için fiyat istedim hırdavatçıdan;

Gelen fiyatlar;

M 8 x 210  mm GALVANİZLİ TAMDİŞ  SAPLAMA    80  ADET         0,70+ kdv
M 10 x 400 mm GALVANİZLİ TAMDİŞ SAPLAMA   40  ADET        0,95+ kdv
M 5 x 300  mm   GALVANİZLİ TAM DİŞ SAPLAMA   40  ADET      0,50 + kdv

Teslimat  1 hafta

muhendisbey

Keseceğini düşünürsek fiyat iyi gibi gijonlarda