Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

Bu klavuz olayı canımı sıktı. Dediğim gibi yapmak mantıklı değil mi sizce. Bu işten anlayan bir kişi kılavuzları açıp yollasa bizde emek olarak kendisine yardımda  bulunsak nasil olur . Bir kere kullanmak için 35 40 tl vermek istemiyorum açıkçası

z

Alıntı yapılan: yolcu27 - 27 Temmuz 2016, 20:28:53
Bu klavuz olayı canımı sıktı. Dediğim gibi yapmak mantıklı değil mi sizce. Bu işten anlayan bir kişi kılavuzları açıp yollasa bizde emek olarak kendisine yardımda  bulunsak nasil olur . Bir kere kullanmak için 35 40 tl vermek istemiyorum açıkçası

Çin malına kol dahil ancak 20 TL civarı verirsiniz.

Şimdi deselerki klavuz çekmek için delik başına kaç lira istersin tutupta delik başına 10 kuruş demem. Bileği yoran bir iş. Eğer şarjlı matkabınız varsa devir sayısı da küçükse işiniz çok kolay olur.

Şarjlı matkabınız varsa sadece tek bir klavuz alacaksınız. Çin malı olana 5..6 TL vereceksiniz sadece.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mozkan87

muhendisbey

@z
Vidalamanın gücü kılavuz açmaya yeter mi? Yeterse altıgen alacağım. Olmadı tornavidaya takarım.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

1mm gibi ince bir saç kullanıyor olsanız vida ile biraz uğraşla diş açılabilir fakat kalın saçda pek mümkün değil.

Aluminyumda çok daha zor. Diş açacam derken zor bela açtığınız bir iki vida dişi de derhal sıyrılır.

-------------------------

Önermiyorum fakat bazen şöyle uygulama da yapıyorum.

Saç yada aluminyum malzemeye somun çapından daha küçük çapta (köşegen çapından küçük) delik deliyorum. Daha sonra somunu bu deliğin üzerine koyup örz altında çakıp hafifçe eziyorum.

İşe yarıyor ama fazla zoru gördü mü somun sıkıştığı yerden çıkacaktır.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

Bence aluminyumu kestireceğiniz yerde sıkma somun çaktırın yada perçin atın.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

muhendisbey

Alıntı yapılan: CORTEX - 28 Temmuz 2016, 08:41:52
Bence aluminyumu kestireceğiniz yerde sıkma somun çaktırın yada perçin atın.
Hocam bunlar maliyet. Ha deyince de yapanı da bulamıyoruz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mert3162

Frame isteyenlerin listesi aşağıdaki mesajda isimleri ve sayıları ile toplanıyor frame taleplerinizi buraya yazabilir yada ö.m. göndererek bana yapabilirsiniz.Sayı değişikliği yada aldığınız adet bir adetten fazla ise özellikle belirtmenizi rica edeceğim.İlk partiyi 20 adet için planlıyoruz şuanda sayı oluştuğunda yapacak yer ile iletişime geçeriz diye planlıyorum. Kısa süre içinde daha fazla sipariş toplanırsa tabiki bu sayıyı arttırabiliriz.

https://www.picproje.org/index.php/topic,64652.msg505056.html#msg505056
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

HeCToR

Alıntı YapHocam bunlar maliyet. Ha deyince de yapanı da bulamıyoruz.
@muhendisbey Hocam kaç adet aluminyum var toplam kaç adet delik açılacak atıldığı yer nasıl bir yer bana tarif edin fiyat alalım hallettirelim

yolcu27

Valla delikleri halletsek çok tatlı olacak şahsen daha önce yapmadım burada yazılanları da okuyunca tirstim biraz. Malzemeyi ziyan etmeyelim. Nerelerde acar bu dişi eğer yapamazsak buradan bir yer bulup yaptırayım. Ne gibi yerler acar

HeCToR

@yolcu27 diş açma işi son çare önce ben atılacak deliği ve yerini görmem lazım çakma somun attıracağım diş açmaktan daha iyi daha sağlıklı eğer çakma somun kurtarmaz ise diş açtırma işlemini yaptırırız.

EMP_Otto

Alıntı yapılan: yolcu27 - 15 Temmuz 2016, 21:54:10
milleri

340mm+40mm= 380mm olarak 2 adet
                            370mm olarak 2 adet
                            320mm olarak 2 adet

gijonları

m5   320mm   2 adet
m8   205mm  4 adet
m10  370+40= 410mm    2 adet

şeklinde sipariş ediyorum.

ama ben hala şu yazıyı anlamadım hocam
@muhendisbey
" Extruder alan arkadaşlar dikkat:
Gijon kestirmeniz gerekmemektedir. M5 70mm civata alırsanız işinizi görür.
Bastırma rulmanını sabitlemek için 8mm çapında yani M8 Civata kullanabilir veya indüksiyonlu milden ufak bir parça kullanabilirsiniz. Çok kritik bir konumda olmadığı için belki ortasından kalem bile geçirebilir fazlasını kesebilirsiniz."

ben şimdi hazır Extruder  aldım ozaman hangi gijonu kestirmemize gerek yok. fazla olsun eksik olmasın sorun değil :)

@yolcu27  Hocam nerden siparis verdiniz acaba?Ürünleri teslim aldınız mı?Düzgün kesebilmişler mi?Ve en önemlisi ne kadar ödediniz?
Bu işler zordur,özveri ister...

yolcu27

Gator3d sitesinden aldım. Ürünleri iyi kesmişler öyle kenarlarda artık filan yok. Ölçmedim uzunluklarını ama kargo çabuk geldi 38 sipariş icin odedim. 7 kargoya verdim 45 tuttu
Sadece miller için bunlar o sitede gijon yoktu ki olsada kargoda yamulma ihtimali çok yüksek

MC_Skywalker

En şansızı benim kargo firması millerin barkodunu kaybetmiş. Gator3D mesaj attım ilgilenecekler.

DEno_12

Arkadaştan aldığım fiyat teklifi şu şekilde.

"Lazer kesim 2400 + kdv = 2832 ₺
Dış acma = 50 ₺x25=1250₺
2832+1250=4082₺/25=163.2₺ kişi bası fiyat oluyor kabul ediyorlarsa para gönderin hemen başlayayım pazartesi gun içerisinde herkese kargo yapayım"

6mm alüminyum m3 diş. Lazer kesim. Olumlu olumsuz haber verelim.