Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

mert3162

Akşam eve geçerken işyerinden ödünç m3 klavuz götürüp deliklerin üzerinnden tekrar geçeceğim baya çapak yapmış benimkiler.Hatta eğe ile de kenarlardan biraz yiyeceğim orta tabla için

@z hocam sana bir sorum var şimdi üstteki fotolardanda görüldüğü üzere bizim çapakları spral yardımıyla taşlamışlar ve yüzeyin görüntüsü bozulmuş alüminyumu nasıl parlatabiliriz ? Bizim şirkette sadece y ekseninde bir sağa bir sola giden bir alet var ismini bilmiyorum oraya bağlasak parlaklık verirmi normalde enjeksiyon kalıplarının içindeki bazı kalıp parçalarını burada düzleştiriyorlar.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

DaRt

Milleri ve rulmanları almayan arkadaşlar için. Ben sahin rulmandan aldım sanalpazar üzerinden milleri 38tlye geliyor. rulmanların tanesi 3,16 tl. gator3dye göre daha ucuz.

MC_Skywalker

@mert3162 Planyanın bıçağının yerine parlatmak için bir aoart takrak yapa bilirsin

muhendisbey

mesaj birleştirme:: 18 Ağustos 2016, 18:21:12

Havya ile plastikleri düzelttikten sonra takabildim.
Burada milleri takmamdaki amaç hizanın korunması için. Bu milleri tekrar çıkaracağız.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

EMP_Otto

Hocam cerceveyi yaptırdıgım arkadas bana su sekilde anlattı.Aluminyum malzemeye diş açmak biraz sıkıntılı onun için delikleri lazerle biraz küçük delip daha sonra diş açmak daha mantıklıymış.Daha sonra diş açıldığı içinde çok fazla çapak kalmış.
Bu işler zordur,özveri ister...

mert3162

@EMP_Otto benim bulunduğum yerde kimse delmek bile istemedi ben işaretlerim lazerle sen dik işlem matkapta delersin dedi adam resmen
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

ismail kaya

Alıntı YapMilleri ve rulmanları almayan arkadaşlar için. Ben sahin rulmandan aldım sanalpazar üzerinden milleri 38tlye geliyor. rulmanların tanesi 3,16 tl. gator3dye göre daha ucuz.

Hocam Link ve ölçü-adet verebilir misin? zahmet olmazsa.

yolcu27

Y eksen motor ve kayışı bitiren var mı aranızda. Motorun yönü iki  doküman da da farklı duruyor da. Aklim karıştı.

Bu arada açılan dişlerin içinden bir defa girip çıkınca temizleniyor . Ben önce teker teker vida takip çıkardım temizlendi büyük ölçüde.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhendisbey

Motorun yönü arkada kalacak şekilde olursa daha iyi olur.

Alıntı yapılan: EMP_Otto - 18 Ağustos 2016, 18:40:27
Hocam cerceveyi yaptırdıgım arkadas bana su sekilde anlattı.Aluminyum malzemeye diş açmak biraz sıkıntılı onun için delikleri lazerle biraz küçük delip daha sonra diş açmak daha mantıklıymış.Daha sonra diş açıldığı içinde çok fazla çapak kalmış.

Çapak yönünden problem yaşamadım, vidanın başı girince çapağı atıyor. Mesele delikler çizime uygun delinmemiş. Neyse ki büyük problem değil halledilir.

mesaj birleştirme:: 18 Ağustos 2016, 21:06:19

@DEno_12

resmi detaylı yeni inceledim
Hatalı yapmışsın somun kullanmıyoruz, vida başı somunların olduğu tarafta olacak. Direk vidalayacaksın somunsuz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

DaRt

Alıntı yapılan: ismail kaya - 18 Ağustos 2016, 19:18:49
Hocam Link ve ölçü-adet verebilir misin? zahmet olmazsa.

http://www.sanalpazar.com/sfc8-krom-kapli-induksiyonlu-taslanmis-miller-sfc-8/i-9693128 2x448+2x380+2x322 =2300mm aldım ben. Satıcıya mesaj göndererek bu ölçüler için özel ilan açmasını istemeniz gerekiyor. Satıcı 38,5 tl tutarında özel ilan açıyor. rulmanlar ise 10 adet lm8uu http://www.sanalpazar.com/lme-08-uu-lineer-rulman-lme08uu-lme8uu-lme-8-uu/i-7169161

z

Alıntı yapılan: mert3162 - 18 Ağustos 2016, 18:10:36
Bir sorum var şimdi üstteki fotolardanda görüldüğü üzere bizim çapakları spral yardımıyla taşlamışlar ve yüzeyin görüntüsü bozulmuş alüminyumu nasıl parlatabiliriz ?

Zımpara çek. Ardından kostik solüsyonu ile sil.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

overlok

Bu parçaya lineer rulman takmıyo muyuz? Deliklerin çapı küçük takamadım. Zorlamakta istemiyorum.

Bir de bu M5 somun yuvası geniş olmuş, somun durmuyor. Yanlış mı yapıyorum?

Yada bekleyelim mi, kurulum video, resimlerini veya anlatımını?
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

muhendisbey

Rulmanları zorlayarak takmalısınız. Kenardaki yarık bunun için. Birini bir baştan diğerini diğer baştan takın.
Somunu bulunduğu yere sıcak silikon yada japon ile yapıştırabilirsiniz veya havya ile ısıtarak yerleştirebilirsiniz.

erhanmete

rulmanların iki tipi var biri kalın.
sanırım uygun olanının çapı 15mm olacak.

DEno_12

Alıntı yapılan: muhendisbey - 18 Ağustos 2016, 20:51:23
Motorun yönü arkada kalacak şekilde olursa daha iyi olur.

Çapak yönünden problem yaşamadım, vidanın başı girince çapağı atıyor. Mesele delikler çizime uygun delinmemiş. Neyse ki büyük problem değil halledilir.

mesaj birleştirme:: 19 Ağustos 2016, 11:06:19

@DEno_12

resmi detaylı yeni inceledim
Hatalı yapmışsın somun kullanmıyoruz, vida başı somunların olduğu tarafta olacak. Direk vidalayacaksın somunsuz.

Hocam ben daha bişey yapmadım.