Ynt: Digital güç kaynağı

Başlatan z, 15 Haziran 2016, 13:30:11

Andromeda

Bu cihazın temel olarak telefon şarj cihazı dediğimiz minik smps lerden farkı nedir?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Gücünü dikkate almazsak burda öne çıkan en önemli özellik voltaj regülasyonunun yazılımla yapılıyor olması.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: z - 15 Haziran 2016, 16:06:56
Gücünü dikkate almazsak burda öne çıkan en önemli özellik voltaj regülasyonunun yazılımla yapılıyor olması.

regülasyonun dijital yapılmasının analog dan artısı nedir

z

İnternete falan bağlarsın.

Tüm parametreler programlanabilir.

Analoğun ısı ve yaşlanma etkilerinden kurtulunulur. Komponent toleranslarından kurtulunulur.

Analogla yapılamayacak filitreler avantaj getirebilir.

Deney yapmak kolaylaşır.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Logan

St ile çalışmaya başlamadan evvel bu kiti aldık. Ancak işlerin yoğunluğundan enerji verip denemeye vaktimiz olmadı. Cubemx'i çözüp sistemi anlayınca hepten boşladık.

Projeyi bitirme noktasına getirdim. STM32F334'ü, 200A çok fonksiyonlu (Lift tig, VRD, arc force, hot-soft start, antistick) kaynak makinesi projesinde kullandım. St kullananlara bilgi, kullanacaklara ise tavsiyem olsun. Bol gürültülü kaynak voltajını direk okumama rağmen şimdiye kadar kitlenme, patlama, çatlama, programın sapıtması gibi sorunlar olmadı. Hal kütüphanesini de devre dışı bıraktım sayılır. Kullananlar bilir. Çok sıkıntılı ve aşırı ağır bir kütüphanedir. Bir kesme bayrağını silmek için, ilgili modülün bütün bitlerini tek tek kontrol eder. Tabi bu da epey zaman kaybına yol açar.

Daha önce PIC, Renesas, NXP ve Texas kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim, bundan sonraki projelerin tümünde ST kullanmayı düşünüyorum.
İmza.