CPLD,FPGA veya SBC ile kullanabileceğim dokunmatik ekran arıyorum

Başlatan OM, 23 Aralık 2016, 21:32:51

OM

Herkese Merhaba,

Başlıktan anlaşılacağı üzere dokunmatik ekran arıyorum. Ebat yaklaşık olarak 19cm X 8.5 cm veya bu civar.Daha önce böyle  bu şekilde alışverişte bulunan arkadaş oldumu ? Nerden bulabileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

mert3162

|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

Melih1802

Alıntı yapılan: OM - 23 Aralık 2016, 22:59:51
Hocam yapacağım proje için çok çok fazla ve pahalı  teşekkürler:)

Türkiyede lazım şuan ordan gelmesi çok fazla sürecek teşekkürler.

Türkiyede var.

sadogan

Verdiğiniz ölçüler yaklaşık 8" Bunu ucuza bulabileceğinizi sanmıyorum

OM

Şöyle bir ürün buldum deneme amaçlı satın aldım elime ulaşınca paylaşacağım tekrar nasıl olduğunu.Reklam olmuyordur umarım.Link aşağıda

http://www.robolinkmarket.com/7-hdmi-dokunmatik-ips-ekran-1024x600.html?gclid=CISlvYndl9ECFVU_GwodajYArA

kralsam

Alıntı yapılan: OM - 29 Aralık 2016, 14:05:30
Şöyle bir ürün buldum deneme amaçlı satın aldım elime ulaşınca paylaşacağım tekrar nasıl olduğunu.Reklam olmuyordur umarım.Link aşağıda

http://www.robolinkmarket.com/7-hdmi-dokunmatik-ips-ekran-1024x600.html?gclid=CISlvYndl9ECFVU_GwodajYArA
hocam bence yanlış seçim olmuş. Kullandığın platformda HDMI altyapısı yoksa kullanman zor olacak.

OM

Alıntı yapılan: kralsam - 29 Aralık 2016, 16:55:02
hocam bence yanlış seçim olmuş. Kullandığın platformda HDMI altyapısı yoksa kullanman zor olacak.

Raspberry pi 3 var ve  ubuntu image yaptım , hdmi çıkışını  işgal edecek sadece. SBC kullanacağım onu netleştirdim. Sanırım yarın veya cumartesi elimde olur ekran.

kralsam

Alıntı yapılan: OM - 29 Aralık 2016, 23:49:04
Raspberry pi 3 var ve  ubuntu image yaptım , hdmi çıkışını  işgal edecek sadece. SBC kullanacağım onu netleştirdim. Sanırım yarın veya cumartesi elimde olur ekran.
O zaman sorun olmaz ben direk FPGA falan kullanacaksınız sandım. Aslında SOC destekleyen yonga ve HDMI portu da olursa farkı olmaz ama diğer türlü FPGA'de ekstra entegre olmadan implement etmek biraz zahmetli.

OM

Ürünü deneme şansım oldu. Sonrasında arayan arkadaşlar olursa bir fikir oluşsun diye kısaca bahsedeyim. Rpi 3 var elimde ve ubuntu image var.Bağlantılar usb üzerinden enerji ve HDMI üzerinden görüntü aktarımı.Ekran uyumluluk için config.txt dosyasına
max_usb_currennt=1 //usb den enerji alıyor ürün
hdmi_group=2
hdmi_mode=1
hdmi_mode=87
hdmi_cvt 1024 600 60 6 0 0 0

ekleyip kaydedip çıkmak yeterli. Ekranın bu şekilde çözünürlüğü tam olup dokunmatiği güzelce çalışıyor.