Freescale'den STye geçmek istiyorum ama daha program atmayı başaramadım

Başlatan boreas, 12 Nisan 2017, 18:35:48

boreas

Arkadaşlar,
freescaleden ST.ye geçmek istiyorum hatta bunuda olabilidiğince çabuk yapmak istiyorum. Bu amaçla ekli dosyadaki devreyi çizdim yalnız bir türlü programa sokamıyorum. Nrst ve boot bacakları ve beslemeler haricinde devreye bağlı olan herhangi birşey yok.
Kabaca bir göz atarsanız sevinirim.
https://yadi.sk/i/u92qaXmm3GuTgk

skara1214

bootu direk gndye a bağla. Programlama için 3 bacak yeter nrst ye gerek yok.beslemelerin hepsini bağla 100nf at yakınlarına
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

muhendisbey

ST link var değil mi? NRST ve Boot pinlerine dikkat edersen bir problem olmaz.

Ya da 2. alternatif: DFU programlama ile RS232 üzerinden programı yazabilirsin. Bu da her seriye oluyor mu bunu da bilmiyorum 32f103'te ve 32F407'de oluyor. NRST bağlantısı bu programlama için gerekli, kapasitör üzerinden (galiba 100nF idi) RS232'nin DTR sinyaline bağlıyorsun. Kartta değişiklik yapmak istemezsen bunu da değerlendirebilirsin.

Örneğin:
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

boreas

Hem stlink aliexprs.den alinma hem disco var. Boot bacağını direk gnd ye hic baglamadim yarin ilk is deneyeceğim umarım çözerimde kullanabilirim su aleti :)

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

furkanyx

Devredeki kapasiteleri tek tek çıkarta çıkarta dener misiniz bir de? ayrıca Stlink utility ile program atarken ne hatası veriyor?

boreas

Boot'u gnd. ye bağladığım zamanda aynı sorunu yaşıyorum.
Not : Şuanda nrst dışında kapasitör bağlı değil.

JKramer

boreas

Reset ucunu çıkarınca program atabildim hepinize çok teşekkür ediyorum.

furkanyx

Bende de ayni sorun vardi. AliExpress ten aldigim stm32f103 ilginc bir biçimde reset butonundaki paralel kapasiteden dolayi surekli resette kaliyordu. Soeununuzun çözülmesine sevindim.