simkart bağlantı şeması

Başlatan gofe, 21 Kasım 2005, 21:35:58

gofe

simkart ın hangi ayağı nedir şekli şemali şeması nasıldır,aradım bulamadım arkadaşlar.

otm

merhaba
aşağıda açık uç bağlantıları ve birde simkartları programlayabilen devre şeması var.
kolay gelsin

CaFFeiNe

@otm2002

bu şema bildiğimiz telefonlarda kullanılan simkart değilmi?

biz bunu epic türü bir programlayıcı ile progamlarız gibime geliyor şemaya bakarak

ama şunu merak ediyorum 16F877 nin çalışması için gerekli clock nereden geliyor kartın içindemi kristal, direnç vs. var 13-14 boşta

otm

telefonda clock telefon tarafından gönderiliyor.programlayıcıda ise programlayıcının kristali tarafından.simkart üzerinde boş gibi görünen uçlar aslında telefondan gelen clock uçlarına bağlı

gofe

teşekkür ederim ilginize. ayrıca bana simkartın  ayakları hakkındada detaylı bilgi lazım ama varsa fena olmaz. buda yereli dercede açık ama yinede bir dökümana ihtiyacım var.

mcan

16f877 hangi simkartın içinde vardır?yada hangi sim kartın içinde ne vardır?aslında googleden arayabilirim ama şimdi telsim türkcell bu gibi kartları nasıl arayacağım değilmi?bende 5 tane falan eski kullanılmayan sim kart var bunların içinde pic olup olmadığını nasıl anlarım (kartlar telsim türksel vede avea)hepsinde 16f877 ve bir eprom varmıdır?