Kereste veya tomruk rutubetini okuma

Başlatan efe1409, 05 Aralık 2005, 03:39:47

efe1409

Arkadaşlar;
Kereste veya tomruk rutubetini nasıl okuyabilirim.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

stlg

Sevgili efe1409
Arkadasım bu iş icin hazır bir algılayıcı varmı bilmiyorum ama oldukca zor bir iş olsa gerek ben bu konuyu cok fazla bilmiyorum ama havadaki nem oranını olcen sensorlerle program yaptım (sht11) sen ise ahsap yuzeylerde yapmak istiyorsun ben soyle bir yol denerdim pic ve lcd ekran kullanarak normal displeyde olur bir sistem olustururdum ahsapa her seferinde aynı mesafede ve aynı derinlikte iki metal cubuk cakarak bu iki metal cubuk arasındaki direnci olcerdim ve picle yazacagım programda degisik direncler ve ahsap turleri icin bir menu olustururdum ve kıyaslama yontemiyle sonuca gider bu veriyi ekrana aktarırdım bilmem senin işini gorurmu kolay gelsin

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

timpati

bu iş için özel nem ölçerler var ama biraz pahalıdır malum asıl müşterileri şömine sahibi zenginler çünkü.
ama işi biraz bilince bunu çok daha ucuz ve çok daha basit bir şekilde de çözenler var. mazleme olarak çelik ve bakırdan iki çivi ve bir ibreli gösterge yeterli.
hazır almak istersen, herhangi bir doğazgaz firmasına git, sana yardımcı olurlar, en azından kimin sattığından haberleri vardır mutlaka. sen  bulamazsan, ben araştırıp daha sonra burada adreslerini verebilirim
why mr. anderson, why ?

arslan74

Bu iş için kullanılan hazır sensörler var. Ölcüm mantığını ise kızılötesi ile yapiyor. Ölçüm tekniğine "NIR" (near infra red) diyorlar. internette aratın mı karşına bir cok ürün cıkar.

Ürüne temas etmeden nemini okuyor.

Yani ürüne civi gibi maddelerle zarar vermiyorsun.

Bir banttan gecen tahtaların nemlerini cok hızlı bir şekilde okuyabiliyor.

timpati

evet, Nicole Kidman da çok güzel bir kadın, ona dokunamıyorsun ama izleyebiliyorsun. buna "uzaktan sevme" deniyor. ne o zarar görüyor benim aşkımdan ne ben terkedilmenin acısını çekiyorum.

bu işler fazlasıyla steril olmaya başladı, para varsa kanserin ilacı da var ama "para bizde mi?" hayır!..olsa burda işimiz ne? gider eğlenirik, he mi 74?
why mr. anderson, why ?