90v 10 amper dc motor sürücü ihtiyacı.

Başlatan F.T, 24 Ağustos 2018, 21:59:55

F.T

220/110 vac giriş gerilimi 90v 10 amper çıkışlı koruma sistemlerine sahip dc motor sürücü ihtiyacım var.Bilgisi olan arkadaşlar temin adresi ihtiyacım var.
İyi çalışmalar.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

F.T

Arkadaşlar dc motor sürücü tedarik ihtiyacımı giderdim.Teşekkürler yardımlar için. ::)
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

asma

Yardım olmamış ve kısa sürede sorununuzu çözmüşsünüz.
Seçiminizi öğrenebilirmiyiz.

Benim çalıştığım yerde benzer bir ürün var. Gözden çıkarılan bir sistem ve el yapımı kıvamında 70 lerden kalma scr ile çalışan 110Vac giriş , 0-10V ile 0-90Vdc çıkış alabildiğimiz , harici DC kontaktör ile yön seçimi yapılan bir driver.
Biz 25-30V civarı alçak hız , 60V gibi yüksek hız kademesiyle kullanıyoruz.
Yedeği yok , adı sanı nette bulunmuyor.
Yerine ürün aramıyoruz. Daha önce sökülen makinelerin yedekleri ve tamir ile iş yürüyor.
Başkaları için öneride bulunabilirsiniz.
Kolay gelsin.

F.T

Aslında yapılabilecek bir ürün fakat vaktim olmadığı için hazır ürün ihtiyacım oldu.

Asma hocam dediğiniz motor ve kontrol yapısına uygun ürünler biri yurt dışı biri yurt içi linkler aşağıdadır.Belirttiğiniz özellikler ürünlerde mevcut.
Ayrıca güç elektroniği konularına yaptığınız güzel katkılarınızıda her zaman takip ediyorum.Güzel katkılarınızdan dolayı fırsat bulmuşken teşekkür ediyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/110v-220v-ac-input-90v-180v-dc-output-speed-controller-for-dc-motor/32737161551.html?spm=a2g10.12010108.1000013.2.7bcf51f0RFofKN&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=51382e0b-9391-4ba1-b8d6-8e07c5ec46a0

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-devre-montaj-dc-motor-surucu-220-volt-10-amper-563386586/detay

cann

bu sürücülerde tork kontrolü nasıl sağlanıyor

asma

Alıntı yapılan: cann - 25 Ağustos 2018, 22:15:20bu sürücülerde tork kontrolü nasıl sağlanıyor
AC sürücülerdeki gibi tork kontrolü yok bildiğim kadarıyla. AC motorun devri düşünce torku da düşer. Belirli değerlerde bu sürücü tarafından arttırılmaya çalışılır.
DC motorda field sargısı ayrı ve voltajı sabit ise armatür sargısına uygulanan voltaj ile devir doğru orantılıdır. Tork her devirde sabittir.
Kısmak istenirse akım sırlamak sanırım torku azaltır.
En basiti seri direnç kullanımı. Sürücü akımı izleyip ayar imkanı sağlarsa torku azaltma ayarı yapılır.
Düşük moment kalkınma uygulamalarında yol verme direnci kullanıldığını biliyorum.
Daha çok kullanılan motora bağlı bir özellik gibi sorunuz.

Ben teşekkür ederim F.T
Forumdan çok şey öğreniyorum , bendeki bilgi bir başkasına fayda sağlarsa ne mutlu bana.

Kolay gelsin.

cann

Her iki sürücününde özelliklerinde tork kontrolü yapar açıklaması var. hatta ayar potu var o yüzden sordum. hız, akım, softstar, softstop,minimum hız, maxhız özellikleri var. bunları anlayabildim. Ancak torku nasıl ayarlıyorlar anlayamadım Dc motorda.

Zoroaster

DC motor torku akim ile dogru orantilidir.

Eger motor alan sargili ise tork hem alan akiminin hem de enduvi akiminin ortak fonskiyonudur.
Eger motor sabit miknatisli ise bu durumda tork sadece enduvi akimina baglidir.

Keza devir sayisi da ayni sekilde.
Seytan deliginden kacti.

F.T

F.T

Sanırım bu daha açıklayıcı olur.