20N60C3 Transistör Farklılıkları

Başlatan rayman, 16 Ekim 2020, 12:04:33

rayman

Fullbridge Smps de kullanıyorum birazda pahalı malzemeler.. İçlerinden 1 tanesi farklı baskıda. Normalde spw20n60c3 olarak geçiyor. Bunların 4 ünü smps ye takınca trafo vede tranmsistörler çok ısınıyor.. Başka transistörler bakınca çalışıyor ama bunlarda sorun var. Bunların hepsinin aynı olduğunu anlamak istiyorum. Kazançlardan mı kaynaklı nasıl test edebiliriz?

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: rayman - 16 Ekim 2020, 12:04:33Fullbridge Smps de kullanıyorum birazda pahalı malzemeler.. İçlerinden 1 tanesi farklı baskıda. Normalde spw20n60c3 olarak geçiyor. Bunların 4 ünü smps ye takınca trafo vede tranmsistörler çok ısınıyor.. Başka transistörler bakınca çalışıyor ama bunlarda sorun var. Bunların hepsinin aynı olduğunu anlamak istiyorum. Kazançlardan mı kaynaklı nasıl test edebiliriz?

Anahtarlama testine tabi tutman lazım.
Ton Toff testi ile kayıplarını ancak tespit edebilirsin.
Malzemeden malzemeye fark gösterirler.

rayman

Zaten  smsps de anahtarlama olarak  çalışırdim.  Tek tek  dışarda  hangi  frekansta denemek lazim  ?

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: rayman - 16 Ekim 2020, 14:33:45Zaten  smsps de anahtarlama olarak  çalışırdim.  Tek tek  dışarda  hangi  frekansta denemek lazim  ?
Frekans önemli değil.
Gate e 15 voltluk kare darbe uygulayıp girişleriyle çıkışları arasında ne kadar zamanlama farkları oluyor şeklinde bakman gerek.
Birde analog bölgede farklar varmı ne zaman douyuma geçiyoru incelemelisin.