Ethernet PHY Chip Tavsiyesi

Başlatan kimlenbu, 18 Ocak 2021, 14:24:54

kimlenbu

Selamlar,

"Obsolote" olmamış, dökümantasyonu güzel ve fiyatı uygun bir Ethernet PHY entegresi önerebilir misiniz ? RMII ve MII aynı anda desteklerse güzel olur. Daha önce dahili Ethernet içeren STM32 ile uygulama yapmadığım için tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Benim bulduğum Texas Instruments'in DP83848IIV chip'i var. Fiyattan mümkün olduğunca kısmaya çalışıyorum. Ethernet arabirimi modemlerdeki gibi konfigürasyon yapma amaçlı kullanılacak, belki becerebilirsem uzaktan firmware update için de kullanılacak.

Erol YILMAZ

kimlenbu

Alıntı yapılan: Erol YILMAZ - 18 Ocak 2021, 15:10:01W5500 ideal görünüyor.

Hocam kullandığım MCU STM32F767VGT6 dahili ethernet peripheral var, bana sadece RMII veya MII ile bağlanabileceğim harici physical layer chipi lazım.

MII veya RMII desteklemesini ise ethernet pinleri istediğim diğer donanımlarla çakışırsa diye istiyorum.

yldzelektronik

Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

ogy

Microchip'in LAN8742A / LAN8720 veya Texas' ın DP83848 çipleri STM32 serisi için ideal. İkisiyle de çalıştım. ST bu iki phyter'a kod desteği veriyor. İmplementasyonu da kolay.