Orta Bacaklı İndüktör

Başlatan muhendisbey, 31 Ekim 2021, 00:49:29

muhendisbey

Merhaba,
3 bacaklı yani orta bacaklı indüktörün özel bir adı var mıdır?

https://www.aliexpress.com/i/33018833437.html

Bu indüktör tipi ile piezoelektrik kristalleri sürmek kolay olduğu için böyle bir elemana ihtiyacım var fakat online satış sitelerinde ya adını bilmediğimden ya da özel bir eleman gibi görüldüğünden bulamıyorum. Kendim sarsam, böyle bir nüve bulabileceğimi, bulsam da düzgün sarabileceğimi sanmıyorum. Aliexpress'den alsam ne zamana gelir, ne kadar vergi çıkar bilemiyorum, son zamanlarda da hiç kullanmadım.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Melih1802

Sürekli aliexpress ten alım yapan olarak,
Gelmesi 20-25 gün arası gibi.
Anlayamadığım bir vergilendirme var.
Sanırım buna 15-20TL arası vergi çıkar.

Bana lazım olsaydı hemen alırdım, artık Türkiye satışı yapmak istemeyen satıcılar hızla artıyor.

power20

Güzel bir entegre çıkmış. Sipariş verdim geldi. Fakat bu üreticinin bahsettiği şekilde çalışmıyor. Dispute açtım. İspat resmi, videosu bekliyor. Çalışmayan devreyi video çeksem devren hatalı diyebilecek. Bu devre elde yapılmış olmamış diyebilir. Ben sadece çipin resmini yolladım. Bu çip sahte dedim.
İtiraz reddedildi. 10 tane çip, yol ve gümrük parası için su içtik.

Aynı çip başka satıcıdan sipariş ettim Türkiye içinde kayboldu teslim edilemedi.

Sonra daha başka satıcıdan sipariş ettim belki orijinal çıkar diye daha gelmedi.

Üretici firmaya sordum bedava örnek göndeririz diyor. DHL hesabı soruyor. Alıcı ödemeli yollayacak sanırım. firmamıza DHL hesabı açsak bedava çip için 50usd yol parası ve icabında gümrükçü parası ödenecek. Çip bedava, beyan, komisyon 500lira..

Sanırım bu ucuz çipi kullanmamam gerekiyor.

Yuunus

gecen ay aliex trn siparis ettim, gelen malzemenin icinden ancak %5i reklamini yaptigi gibi, gerisi ya cop yada 3 te 1 akim degerinde video cektim dispute actim  bu seferde satici demezmiki nerden belli bu trn leri bizim gonderdigimiz, sukur ki eksik cikma ihtimaline karsi paketin acilis videosunuda cekmistim icinden cikan malzemeleri  part no larini vs.
@Melih1802 turkiye ye gondermek istemiyorlar diyorsunya, bu 4'u iadem hepside kanitli, saticilar tam anasinin gozu bikac tane iyi malzemeden serpistiriyorlar salla gitsin, adam uyanana kadar ati alan uskudari gecer nasil olsa, yurtdisi gonderilerinizin videousunuda cekmeyi unutmayin, belkide bana denk gelmiyor durust satici.

Melih1802

Bir sitede şöyle bir not vardı,

"Siparişinizin toplamı 130 TL'yi geçtiğinde ürün bedelinin %20'si tutarındaki gümrük vergisi kargo şirketi tarafından sizden ayrıca talep edilecektir"

Melih1802

Alıntı yapılan: Yuunus - 31 Ekim 2021, 13:56:50gecen ay aliex trn siparis ettim, gelen malzemenin icinden ancak %5i reklamini yaptigi gibi, gerisi ya cop yada 3 te 1 akim degerinde video cektim dispute actim  bu seferde satici demezmiki nerden belli bu trn leri bizim gonderdigimiz, sukur ki eksik cikma ihtimaline karsi paketin acilis videosunuda cekmistim icinden cikan malzemeleri  part no larini vs.
@Melih1802 turkiye ye gondermek istemiyorlar diyorsunya, bu 4'u iadem hepside kanitli, saticilar tam anasinin gozu bikac tane iyi malzemeden serpistiriyorlar salla gitsin, adam uyanana kadar ati alan uskudari gecer nasil olsa, yurtdisi gonderilerinizin videousunuda cekmeyi unutmayin, belkide bana denk gelmiyor durust satici.

Aliexpress ten ne aldımsa en pahallısını aldım, iki pahallı arasında nakliye ücreti olanı seçtim.
Sadece bir siparişim TR gümrüğünde iç oldu, Cimere defalarca şikayet ettim her seferinde farklı bir cevap verdiler.
Sonuç olarak şu ana kadar aldığım ürünlerin %95-%97 gibi hiç sorun çıkmadı.

An itibarı ile bunu https://www.kisa.link/PsEx sipariş etmeyi düşünüyorum. Emsal veye daha iyisini TR içinde bilen varsa link atsın ev sinema sistemimin Twitterleri sesi çok açınca ampli korumaya geçiyor, ayırarak denedim.

Sozuak

Bunlar piezo. Seslendirme için uygun. Ses kalitesini bozar. Orijinal sistemin foto yada marka model yazar mısın? Orijinal tweeterların piezo değildir umarım. Dome ise bobin dc omajı düzgünse başka bir bipolar elko ile bağlamayı denermisin (emir kipi ile yazmayayım dedim :))

Melih1802

Ses sistemim bu: Pioneer VSX-609RDS

Piezolar fena ses vermiyordu.
Matrix lobi sahnesindeki yere düşen mermi kovanlarının sesini aynen duydum.

Sozuak

Vermesine verir de Eğer bobin omajı tutuyorsa (4-7 ohm arası çıkabilir normal)  arızayı hoparlörde değil de kablolama da yada anfide aramak lazım. Yüksek ses basıncı gereken ama kalite gerekmeyen yerlerde piezo kullanılır. Piezoların içinde de güçlü bir endüktans  piezoya paralel.  Yüksek yada müzikal ses kalitesi isteniyorsa  kağıttan başlayıp ipeğe kadar giden dome dinamik hoparlör ve hassasiyet için titanyum vs diye yüksek güçlü mıknatıslı olanlar olur. Mesela minicik Bose'ler boyutuna göre çok ses verir en büyük farkı da mıknatısıdır.
İlle de değiştireyim dersen yada kısadevreli ise araba için minik dome tweeterlar var, (arabalar için minik 50 TLye satılan piezo tweeterlar değil ama) onlardan alıp takmanı öneririm.