ADUC 7026 Geliştirme Kartı

Başlatan aster, 02 Şubat 2006, 17:53:03

mcan

sanırım jtag ile programlıyacaz,tam olarak bilmiyorum..programıda keilde yazarız heralde kartı yapabilsem denmelere başlayacam ama kartı yapamadım,hocam siz yapabildinizmi kartı?çipin bacakları boşta kalıyormu?

z

Henüz kart yapmadım önce bir alet edavatı toplayayım diyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

CaFFeiNe

@bunalmis

ftp://ftp.analog.com/pub/www/technology/dataConverters/microconverter/armwsd.zip

bu program ile seri porttan bağlantı kurarak programlayabilirsin ADuC70XX içerisinde bootloader mevcut

http://www.analog.com/UploadedFiles/Evaluation_Boards_Tools/29645322856034AN_744_0.pdf

burada ise ADuC7026 için geliştirme kartı şeması var

http://www.analog.com/UploadedFiles/Data_Sheets/411629841ADuC7019_20_1_2_4_5_6_7_a.pdf

datasheetin 84. sayfasında örnek bir bağlantı şeması var 3.3V power, UART vs.

programlamak için keil, IAR vs.

mcan

burdaki kartı(1.sayfadaki) yapıpda kullanan var mı?

ise

seri porttan programladım haberleştirdim   led yaktım söndürdüm  kenara bıraktım.

mcan

Alıntı yapılan: "thief"seri porttan programladım haberleştirdim   led yaktım söndürdüm  kenara bıraktım.
sizde herhangi bi köşedeki bacak boşta kalıyormu?benim hem her köşeden bir bacak boşta kalıyor hemde ortalardaki bazı bacaklar boşluklara geliyor yani çizimdeki boşluklar ile çipin bacaklarının arasında faz farkı var :D  ilk bacağı üstüste ayarlasam bile  ortalara doğru bazı bacaklar boşluklara denk gelmeye başlıyor,siz hangi çizimden yaptınız dosyası duruyorsa gönderebilirmisiniz

aster

Pdf te kart ölçüleri var, baskıyı aldıktan sonra cetvelle ölçerseniz kontrol etmiş olursunuz
http://rapidshare.de/files/18805735/ADUC_7026_Geli_tirme_kart_.rar.html

mcan

evt hata burdaymış %95 büyüklüğünde basıyormuş,ama düzeltemiyorum çünki ordaki çubuk aktif değil sanırım o çubuğu kaydırınca 100 de 100 olabilir cetvelle ölçtüm normalinden yarım santim falan kısa,,sorun bulundu en sonunda teşekkür ederim

Ziya

Ya hocam, bu kartta db9 konnektörü dişi olacak şekilde çizilmiş. Normalde erkek kullanılıp, ara kablo cross bağlantılı kablo olması gerekirdi.

Uzun uğraşılardan sonra işlemciyi de monte ettim. Diğer parçaları da monte edip başlayacağım işe...
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Ziya

regülatör olarak kullanılan L8385 piyasada bulunuyor mu? Muadili LM317 olabilir mi (bacak bağlantısı farklı olması önemli değil)?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

ise

anakarttan direkt uzatma (dişi->erkek uzatma) kablosu olduğundan dolayı dişi yaptım lx8385 yerine lm317 ayarlarsanızda olur o zaman onu kullanmıştım direnç değerlerini değiştirerek yapabilrisiniz   (direnç değerleri lm317 için   240 ohm %1 390 ohm %1)

Ziya

Alıntı yapılan: "thief"anakarttan direkt uzatma (dişi->erkek uzatma) kablosu olduğundan dolayı dişi yaptım lx8385 yerine lm317 ayarlarsanızda olur o zaman onu kullanmıştım direnç değerlerini değiştirerek yapabilrisiniz   (direnç değerleri lm317 için   240 ohm %1 390 ohm %1)
Kart aynı zamanda master olarak kullanılması gerektiğinde (modem vs takılarak) o zaman bir dönüştürücü yapacağız demekki.

Yanlış olmasın, teyit etmek için soruyorum, besleme için DC 5V veriliyor değil mi? Regülatör ile 3 volta indireceğiz değil mi?

Son bir soru daha max232 kapasitörleri 0.1 uF (100 nF). Normalde max232 datasheetinde bu kapasitörler 10 uF olarak örneklendirilmiş. 0.1 uF ta sorun çıkar mı?

z

232 ciplerinin yuksek frekansli versiyonlarinda 100 nf kullaniliyor.

Siradan 232 cipi buyuk olasilikla sorun cikartir.

Ziya

Alıntı yapılan: "bunalmis"232 ciplerinin yuksek frekansli versiyonlarinda 100 nf kullaniliyor.

Siradan 232 cipi buyuk olasilikla sorun cikartir.
kullandığımız 232 nin yüksek frekanslı olup olmadığını nasıl anlayacağız? Bahsettiğiniz baud rate ten farklı bir şey mi?

z

Hayır sözkonusu yüksek frekans, baud rate anlamında değil. Çipin içindeki +/- V üreten devrenin anahtarlama frekansı.

100n mu 10uF mi olacağı kullandığın çip kataloğunda bu bellidir. Mesela ben Max 3232E kullanıyorum ve bu çip 100n istiyor.

Sen sıradan 232 çipi kullanıyorsan 10uF'ye devam et.