ADUC 7026 Geliştirme Kartı

Başlatan aster, 02 Şubat 2006, 17:53:03

ise

100nf veya 10 uf olması bir sorun teşkil etmiyor  2 şekildede çalışıyor.  bu arada illede max3232de olması gerekmiyor. max232 değilde icl232cpe 3voltta çalışıyor.

z

@Thief

Hangi çip için 100n yada 10uF sorun teşkil etmiyor?

17. Sayfa Resim 5'deki tabloya bir bakın.

Tamam 10uF isteyen çipe belki 100n taksan çalışır ancak baud rate'i artırdığında, artan akım ihtiyacını karşısında 100n gerilimleri çökeceğinden iletişim sinyallerinin genlikleri kritik değerler alabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ise

icl232cpe içinde voltaj katlayıcı olduğundan 10uf- 1uf-100nf olması  bir sorun teşkil etmez  ancak kapasite istenilenin altında olursa istenilen akımı karşılayamayacağından dolayı sorun çıkartır.  
5 volt olmasına rağmen 3.3 volttada çalışıyor.  
max3232 entegresinde 100nf gerektiği belirtiliyor
3.0V to 5.5V, Low-Power, up to 1Mbps, True RS-232
Transceivers Using Four 0.1μF External Capacitors

Erol YILMAZ

Ben ST232 +100nF ile 115.2 Kbaud da hebrleşme yaptırıyorum.
Problem yok.

Ziya

Alıntı yapılan: "thief"seri porttan programladım haberleştirdim   led yaktım söndürdüm  kenara bıraktım.
Seri porttan programladığınız, CaFFeiNe hocamın gönderdiğinden başka, özel bir yazılım var mı?

Montajı tamamladım. Caffeine hocamın verdiği programı denedim. Program download ve reset tuşlarına basın diyor. Kart üzerinde bulunan tuşlara bastım ama programda herhangi bir tepki görünmedi. ICL232 için kondansatörleri 10uF yaptım yine olmadı. Siz nasıl programlamıştınız?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Ziya

download tuşuna basılı iken reset tuşuna basıp çekmek gerekiyormuş. Fakat "Mass Erasing" yazıyor ve bekliyor. Programın butonlarından sadece exit aktif kalıyor. Örnek programı yazamadım.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

ise

http://www.analog.com/UploadedFiles/Evaluation_Boards_Tools/29645322856034AN_744_0.pdf
2. sayfasındaki işlemleri yapmanız gerekiyor.  start basıp bıraktığınız esnada armwsd de aduc7026 model numarıını görüyorsunuz sonra 512 bytelık paketler halinde download yapıyor.

Analyzer

Selam,

Arkadaşlar bu geliştirme kartı bana da lazım. Ben Antalya'dayım. Burada PCB yapan yer yok maalesef. İstanbul ve Ankara'da bulunan ve daha önce PCB yaptırmış bir arkadaşımız Protection'ın yaptığı gibi bir yardımda bulunursa çok makbule geçecek. Sanırım 10-12 kişi PCB'yi yaptıracak.Bir gönüllü aranıyor..

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

e3

Sanırsam hocam o işede ben el atacağım. :lol: Bir deneme kartı basacağım kendim ütü ile.İsteyen arkadaş olursa İstanbulda yaptıralım.Ankara'da da yaptırırız fakat işçilikleri ara sıra sinir bozuyor hocam.Evet isteyen yazsın buraya kaç tane istediğini ben bir arayayım sorayım bakalım ne kadar kaç tane basıyorlar.İyi günler.Saygılar. ;)
.eem.

Analyzer

Selam,

Sen bu gidişle bir PCB atölyesi açarsın :) Ben kendi adıma (fiyatına göre) 1 ya da 2 adet PCB alabilirim.

Analyzer

ise

pcb basılacaksa tam deneme bordu yapalım  led buton dipswitch lcd buzzer stepmotor glcd vs.vs.   ona göre bir tasarım yapılır

e3

Hocam tam manasıyla bir deneme kartı yapalım.Ondan sonra ben bastırayım.İsteyene yapabiliriz programlayıcı gibi aynı.Haber bekliyor olacağım.İyi günler.Saygılar. ;)
.eem.

Analyzer

Alıntı yapılan: "ise"pcb basılacaksa tam deneme bordu yapalım  led buton dipswitch lcd buzzer stepmotor glcd vs.vs.   ona göre bir tasarım yapılır

Selam,

İse valla bu dediğin çok iyi olur. Ama herhalde bu iş senin elinden öpecek gibi :D

Analyzer

Ziya

Alıntı yapılan: "ise"http://www.analog.com/UploadedFiles/Evaluation_Boards_Tools/29645322856034AN_744_0.pdf
2. sayfasındaki işlemleri yapmanız gerekiyor.  start basıp bıraktığınız esnada armwsd de aduc7026 model numarıını görüyorsunuz sonra 512 bytelık paketler halinde download yapıyor.
:oops:  :oops:  :oops: yükleme programı ile gelen sample.hex dosyasını yüklemeye çalışıyordum. Başarılı olamıyordum. Bu gün Analog'un sayfasından ADuC702X için UART örnek programını indirip derledim. UART.hex dosyasını sorunsuzca yükleyip çalıştırdım. Yapımda ve yayında emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

ground

Bu aduc da son durum nedir? Devreyi yapan oldumu dostlar?
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..