IP Adresini gizlemek(kürek yüzünden)

Başlatan ex_machina, 05 Temmuz 2023, 21:08:04

yas

Bende şunu sorayım o zaman. Bilgisayara internet gsm modem üzerinden yada telefon üzerinden verilirse yasal olarak işyerine baskın yapabilme hakları var mı? Sonuçta kullanılan internet mobil bir internet malum pc filan adreste filan kat filan kapı numarası deme imkanları yok.

Melih1802

Alıntı yapılan: yas - 08 Temmuz 2023, 00:40:42Bende şunu sorayım o zaman. Bilgisayara internet gsm modem üzerinden yada telefon üzerinden verilirse yasal olarak işyerine baskın yapabilme hakları var mı? Sonuçta kullanılan internet mobil bir internet malum pc filan adreste filan kat filan kapı numarası deme imkanları yok.
Kaçışı yok. Mutlaka bir yerden açık verirsin.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: SercanTEK - 07 Temmuz 2023, 09:27:01Sadece bir öneri;

hotspot (halka açık internet) olan bir yerden programı indirip kurulum yapın. kurulum bitince windows güvenlik duvarı üzerinden programın giden ve gelen internet trafiğini komple kapatın. bu sayede ilgili program internete çıkamaz. Tabi programın 1 tane exe'si olmayabilir. Bu durumda program ile alakalı diğer exeler yada uygulamaları tespit edip aynı şekilde windows güvenlik duvarından kapatılabilir.

Bende engelliydi ama yakaladı demek mi başka bir uygulama yada servis çalışıyor.

yas

Alıntı yapılan: Melih1802 - 08 Temmuz 2023, 00:44:35Kaçışı yok. Mutlaka bir yerden açık verirsin.
Orası tamam. Pc de internet varsa muhakkak biliniyorsun. Sormak istediğim hukuksal boyutu. Gsm hattı işyeri adresi ile hiçbir şekilde ilişkilendirilemeyecek bir kişi üzerineyse hukuki olarak işyerine yaptırımları olabilir mi? Demek istemiştim.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: yas - 08 Temmuz 2023, 08:00:19Orası tamam. Pc de internet varsa muhakkak biliniyorsun. Sormak istediğim hukuksal boyutu. Gsm hattı işyeri adresi ile hiçbir şekilde ilişkilendirilemeyecek bir kişi üzerineyse hukuki olarak işyerine yaptırımları olabilir mi? Demek istemiştim.

Hukuki olarak ev veya iş yeri diye bir ayrım yok. Sadece delil toplamak için eve girmek zor olduğundan bu yolu pek tercih etmezler. İş yerleri kamuya açık alanlar olduğu için istedikleri gibi girip avukatlar eşliğinde delil toplayabilirler.
Ev kullanicisindan pek para alamayacaklarini da gayet iyi biliyorlar

Ancak artık buna ihtiyaç kalmadığı ve dijital delinin kabul edildiğini savcı kuzenim söyledi.

Zaten amaç size dava açmak değil; dava ile korkutup pro (en üst paket) lisans satmak.
Bunların satış tekniği bu.

Piyasaya crack li ürünü saliyor , sonra bir avukat arayıp, ya tazminat ödeyin yada lisans alın diye baskı yapıyor.

Melih1802

Benim merak ettiğim ise, youtube da crack yapmayı anlatanlara bir yaptırım yok mu?

ex_machina

O tür videolar şikayet edilirse youtube yayından kaldırıyor. Onun haricinde uğraşmıyorlar.

Okan AKÇA

Virüs programları yakalıyor engelliyor.

istek61

zamanında indirdim kullandım sorun çıkmadı. eski bi sürümdü muhtemelen. yada bir gün bana da gelirler bilemiyorum.
online bir eklenti kullanmadıktan sonra 3. parti yazılımlarla belirli programlar hariç dışarıya internet çıkışı verme gibi seçeneklerle engellenebileceğini düşünüyorum ama genelde bu profesyonel yazılımlar da paralı ve crackleri yok.
Meraklı Acemi

elektronikhobi

Artık çerezler çok gelişti.

Bir de tuval parmak izi denilen bir yöntem var.

Javascript ve HTML ile şekil çizmek için tasarlanan tuval arayüzü, tarayıcı parmak izi olarak kullanılabiliyor.

Ekran kartı, ekran kartı sürücüsü, kurulu yazı tipleri, tarayıcı türü, tarayıcı sürümü, işletim sistemi gibi bilgiler kullanılıyor.

frat

Konu biraz kayıyor ama SolidWorks biraz eski, ağır bir program kaldı bence artık.
Fusion 360 indirebilirsiniz öğrenci hesabı bulabilirseniz ücretsiz kullanabilirsiniz, ticari kullanım için de fiyatı çok daha hesaplıdır. Eğer parametrik çizim değil de tasarımsal çizimler yapacaksanız Blender 3D programını tavsiye edebilirim. Onshape'de iyi bir alternatif.
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

DaRt

Tabii ki teknoloji geliştikçe eski programlar bu gelişime ayak uydurmakta zorlanıyor. 3d motorları yeterli gelişimi gösteremiyor ancak, yeni bir programı, ara yüzünü vs. öğrenmek de zaman alıyor ve kolay olmuyor. Dolayısı ile yeni bir programa geçmek eski kullanıcıların gözünde büyüyor. Yeni başlayanlar doğal olarak SW ile başlamaz ancak 20 yıldır kullanan yaşını başını almış kullanıcıların başka bir ara yüze geçme kararı kolay olmuyor haliyle (bkz. ben). Sonuç olarak yaşlanmışız be...

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: DaRt - 11 Temmuz 2023, 22:51:52Tabii ki teknoloji geliştikçe eski programlar bu gelişime ayak uydurmakta zorlanıyor. 3d motorları yeterli gelişimi gösteremiyor ancak, yeni bir programı, ara yüzünü vs. öğrenmek de zaman alıyor ve kolay olmuyor. Dolayısı ile yeni bir programa geçmek eski kullanıcıların gözünde büyüyor. Yeni başlayanlar doğal olarak SW ile başlamaz ancak 20 yıldır kullanan yaşını başını almış kullanıcıların başka bir ara yüze geçme kararı kolay olmuyor haliyle (bkz. ben). Sonuç olarak yaşlanmışız be...

Heee valla . Ama onshape e alışmam 1 kac saat sürdü çünkü temel sw üzerine kurulu mantık aynı işliyor.

Mucit23

Alıntı yapılan: frat - 11 Temmuz 2023, 22:21:39Konu biraz kayıyor ama SolidWorks biraz eski, ağır bir program kaldı bence artık.
Fusion 360 indirebilirsiniz öğrenci hesabı bulabilirseniz ücretsiz kullanabilirsiniz, ticari kullanım için de fiyatı çok daha hesaplıdır. Eğer parametrik çizim değil de tasarımsal çizimler yapacaksanız Blender 3D programını tavsiye edebilirim. Onshape'de iyi bir alternatif.

Ticari olmayan non commercial sürümü var ve ücretsiz. 10 çizim dosyasına kadar anlık olarak tasarım yapılabiliyor.

TABS

Alıntı yapılan: Mucit23 - 12 Temmuz 2023, 13:48:07Ticari olmayan non commercial sürümü var ve ücretsiz. 10 çizim dosyasına kadar anlık olarak tasarım yapılabiliyor.
[/quote

Üçtetsiz sürümü olan hanği proğram ?