IP Adresini gizlemek(kürek yüzünden)

Başlatan ex_machina, 05 Temmuz 2023, 21:08:04

ex_machina

Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımızda bulunan 3. parti bir programın, gerçek ip adresine erişmesini nasıl engelleyebiliriz?

Cevap VPN değil, çünkü VPN kullansanız bile konsoldan ipconfig yazdığınızda o an aktif olan(sanal veya gerçek) tüm ağ bağlantılarını gösteriyor.
Eğer ben bunu görebiliyorsam 3. parti diğer programlarda görebilir. Diğer taraftan VPN sunucularının sizin gerçek IP adresinizi karşı tarafla paylaşmayacağının hiçbir garantisi yok.

Soru: Şimdi, bu durumda evde bulunan boştaki bir bilgisayarı proxy server olarak kullanırsak, başka yerde bulunan(mesela işyeri) bir bilgisayardan bu bilgisayara bağlanırsak, 3. parti yazılımlar
evdeki bilgisayarın ip adresini görecekler. Ama bu işlem için proxy yönlerdirmesinin doğrudan iş yerindeki modem üzerinden yapılması gerekiyor. Doğru mu?

Bu arada ne gerek var bu kadar tantanaya diyen olursa:) al canım benim bak işte bu yüzden:dolar/tl

Melih1802

Melih1802

Sadece evinde, öğrenmek amacı ile kullanacaksa hiç canını sıkmasın. Bilirler ama gelmezler.

ilyas KAYA

Size net ve tek tavsiyem; iyi bir diz üstü pc alin ve asla İnternete bağlamayın. Bu şekilde kullanın.

Diğer hiç bir yöntem işe yaramaz. Karşındaki firma çok büyük ve dünyanın heryerinde avukat ordusu var.

Şu kadarını soyliyim dosyayı indirdiğiniz tarihe kadar biliyorlar, program ile yaptığınız çizimler dahil tüm bilgilere ulasiyorlar. kurekli dosyaları onların dağıttığından eminim çünkü avukatları ile tartıştım bu konuda ve ben bunu söylediğim zaman indirmeseydiniz den baska tek kelime birsey diyemedi.

Yaptığım çizimler kac saat kullandığım gibi verilerin yasal olmayan yollar ile ele geçirdiklerini de söyledim ancak uygulamayı kurarken onayladiginiz sözleşmede yazdığı için savcı bu konuda birsey yapamıyor.

Kurulum yapacaksanız da gidip bir internetcafe den kameralara yüzünüz görünmeyecek şekilde yada havalimani gibi herkese açık bir internet ağından dosyaları flas diske indirin ve hiç İnternete baglanmamis bir bilgisayara kurun.

ByTEK

Sadece bir öneri;

hotspot (halka açık internet) olan bir yerden programı indirip kurulum yapın. kurulum bitince windows güvenlik duvarı üzerinden programın giden ve gelen internet trafiğini komple kapatın. bu sayede ilgili program internete çıkamaz. Tabi programın 1 tane exe'si olmayabilir. Bu durumda program ile alakalı diğer exeler yada uygulamaları tespit edip aynı şekilde windows güvenlik duvarından kapatılabilir.

power20

Uzun zamandır halka açık şifresi olan kablosuz ağ yasak diye biliyorum.

Yani bir kafede duvardaki kağıtta veya masada yazılı wi-fi şifresi olmaz. 

Her kullanıcıya özel şifre üretilir. Saatlik tarife   gibi  uygulama vardır.

Gemi, vapur iskelesi gibi yerlerde ücretsiz wi-fi olabilir. Fakat  cep telefonu ile doğrulama istenir. Bu sayede  adli takip yapılabilecektir.

gevv

Çözümü bilmiyorum ama büyük firmaların Windows ile anlaşması var diye duymuştum bir şekilde programı halletseniz de win. ispiyonlayabilir bunada dikkat edin

Bu arada anladığım kadarı ile internete bağlanmanız gerekli yoksa klasik yöntemleri zaten biliyorsunuzdur. Host dosyası, firewall vb.

Melih1802

Ne yaparsanız yapın sizi bulurlar. Yaptığınız çizimi FLASH belleğe attınız ve işlemeye verdiniz  :)  O bilgisayar internete bağlı ise SW bunu yine yakalar.

ex_machina

Bu konu üzerine çok araştırdım. Biraz daha zorlasam eylem hazırlığındaki terörist diye kara listeye girecem heralde.

Konumuza dönecek olursa; Eğer bilgisayarın içinde sizi deşifre edecek kişisel verileriniz yoksa, o bilgisayarın internete hangi noktadan çıktığını öğrenemezseniz tam konumunu tespit edemezsiniz.
Konumunu bilmediğiniz bir bilgisayara herhangi bir yaptırımda da bulunamazsınız.
Mesela aşağıda linkini verdiğim videoda, adam raspbery pi + openWRT + NordVPN ile bir router yapıyor. Burdaki zincirin en zayıf halkası NordVPN. Malum programlar eğer bu VPN sağlayıcıyla işbirliği yapmışsa eğer bizim IP yine kabak gibi çıkacak meydana.
https://www.youtube.com/watch?v=jlHWnKVpygw&t=15s

Şimdi bana güvenilir bir VPN sağlayıcı lazım.

mehmet

Peki VPN sağlayıcının; saf, temiz,
süt beyaz, vs. olduğunu kim söyleyebilir?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Ersin

https://www.freecad.org/

burdaki programı incele , youtuba ta da bol örnek var.Zaman buldukça kurcaliyorum öğrenmeye çalışıyorum.Benim işimi fazlası ile görebilecek bir program ve ücretsiz.

Bu basit kalır bana yaramaz diyor isen sw yi satın alacaksın yada ne zaman yakalanırım tedirgiğinliği ile kullanacaksın.

kudretuzuner

Merhaba,
Biraz genel kültür alayım. Nedir bu SW? Teşekkürler.
Buldum solidworks. :)
Amatör

ilyas KAYA

Sw alternatifi online çizim yapacağınız hatta sw nin birebir aynısı olan ve hatta sw u ilk geliştiren ve sonra onlardan ayrılan ekibin yaptığı ücretsiz de kullanılabilen

https://www.onshape.com/en/

Tavsiye ederim. Arayüz biraz farklı gelebilir ancak sw ile yapılan hersey yapılabiliyor ve herseyi ile aynı sadece yerleri değişik.

Birde çizimler herkese açık oluyor ücretsiz olunca  :) ama isinizi fazlası ile görecektir.

mehmet

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 07 Temmuz 2023, 20:29:41Merhaba,
Biraz genel kültür alayım. Nedir bu SW? Teşekkürler.
Buldum solidworks. :)
Abi, 3B tasarım programı. Neredeyse,
ne çizmek istediğinizi anlayan bir
yazılım. Tabi "nekkaaa ekmek..." durumu.
Adamlar da hem öğrenilmesini destekliyor,
hem olta atıyor, hem de yakalıyor.
Ev alanı olarak belirlenmiş yerlerde
sorun yok.

FreeCAD bu konuda çok iyi. Hiç lisans
ücreti yok.
Fusion 360 'ı öğrenci hesabı ile yine
ücretsiz kullanabilirsiniz.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------