Stk4048 150w

Başlatan My75, 12 Nisan 2006, 22:40:08

My75

Arkadaslar STK4048 150w amplifikatör ve besleme katını ares'de hazırladım ve sizlerle paylasmak istedim ama imageshack'den upload edemiyorum?? zipli dosya halinde,resim olarak upload ediyor fakat baska dosya olarak etmiyor yardım lütfen..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

CaFFeiNe

zip ise rapid, hemenpaylas vs.
resim ise jpg,gif vs. ozaman imageshack

My75

Tamam dostlar hallettim cok sagolun..işte size 150 w STK4048 pcb besleme katı ve şemada içinde,umarım begenirsiniz bu arada 2 adet 10.000uF/80v kondansatörün fiyatı STK ile aynı yani 13 ytl.  ;)  Kolay gelsin

http://rapidshare.de/files/17846616/STK4048.zip.html

elektronikmanyak

emeğine sağlık dostum.

ayrıca 4048 in yerine 4050 takarsanız 200 watt alırsınız ;)

My75

Sağol dostum ilk yorumu sen yaptın teşekkür ederim böyle yorumlar duydukça insanın içinden daha çok şeyler yapmak geliyor..Çünkü burası güzel insanların olduğu bir site...Sayıları oldukçada az... :)

conavar

@My75
nasıl hocam memnun musunuz? en iyi ses çıkısı verebilien entegre serisidir STK....18W`lik bir anfim vadı ve muazzam bir ses kalıtesine sahipti..ben de STK 4048 yapmak üzereyim...pbc cıkartmıştım ama arkadasıma verdim.Herşeyim hazır önce ben yapmak istiyorum dedi. ok dedim :D
besleme de problem varmı?
sesi acınca kasıyor mu?
son ses verince vınlama uğultu distrisyon var mı :D
cok soru sordum..
bu arada bu STK nin yan sanaisi de cıkmış :D
arkadasım araken adam yan sanai 7.5YTL orginal 13YTL demiş...sanyo bu entegrenın üretimini durdur diye biliyorum ben ama  :roll:
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

aYe

Selam,

Kimse kızmasın ama benim gözüm halen ClassT yada ClassD tipi amfilerle uğraşan birilerini arıyor.

Madem amatörce (ticari kaygılar olmadan) cebinizden üç beş harcayıp bişeyler yapıp çalıştırmak gibi bir özgürlüğünüz var en azından ülkemizde yapılmayan şeylere yüklenmek lazım diye düşünüyorum.

Malum otopazarlarının kenarlarında oto amfisi diye böyle şeyler çok ucuza satılıyor, demekki amaç ucuza almak değil, amaç "yapmak başarmak", o halde biraz ufkumuzu açmamız lazım.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

conavar

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Selam,

Kimse kızmasın ama benim gözüm halen ClassT yada ClassD tipi amfilerle uğraşan birilerini arıyor.

Madem amatörce (ticari kaygılar olmadan) cebinizden üç beş harcayıp bişeyler yapıp çalıştırmak gibi bir özgürlüğünüz var en azından ülkemizde yapılmayan şeylere yüklenmek lazım diye düşünüyorum.

Malum otopazarlarının kenarlarında oto amfisi diye böyle şeyler çok ucuza satılıyor, demekki amaç ucuza almak değil, amaç "yapmak başarmak", o halde biraz ufkumuzu açmamız lazım.

İyi çalışmalar.

aslında istediğim bu... ama cok fazla bilgim yok yükselteçler hakkında bizi biraz aydınlat hocam :D
elbetteki ben de yapılmayan şeyler yapmak isterim ama biraz da maddi sıkıntımız var ben entegremi 2 sene önce almıştım mesela :oops: yapmak anca nasip olcak.......
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

mp3dragon

1980 li yılların başında epey bi takılmıştım STK serisine
o zamanlar STK463 - STK465 serileri  filan vardı.

İthalatın yeni başladığı zamanlardı thompson - pioneer marka müzik setleri bize ulaşılmaz gelirdi. Müzik setinin kalitesine Pasta gibi kaç kat olduğuna bakılarak karar veriliyordu.

güç transistörü olarak 2n3005, AD149 (germenyum) vs den başka yoktu piyasada

MOS diye birşeylerin olduğu rivayet olarak dolaşıyordu ortalıkta ama gören yoktu zatialilerini.

İngilizce elektor dergisinin bir sayısı gelmişti, ilk defa mosfet anfi şeması ve mosfetin şemada gösterimini görmüştük.

Rahmetli olan bir abimiz vardı o şöyle bir şey söylemişti. Bir anfi şeması bulmuş mosfetleri fabrikada alüminyum soğutucu üzerine döktürüyormuşsun. Başka türlü çalışmıyormuş :) ne geyiklerdi ama

işte o zamanlar STK süper gelmişti bize

Big in Japan, self control filan dinler espadril üzeri file atlet giyer, birde ismimizin baş harfi yazan kolye takardık. Pina kokusu favori idi, kolda altın künyeyi de unutmamak lazım tabii

hey gidi günler hey

tatlısukurnazı hocamız doğru söylüyor artık biraz farklı takılmak lazım.

@tatlısukurnazı,

Class-D ve Class-T (digital anfi de denebilinir) PWM mantığında çalıştığı için verimi oldukça yüksek (%95 -98) olmakla birlikte kalitesi hakkında çok iyi şeyler söylenmiyor. En azından günümüz Hi-Fi standartının bayağı altında.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Erol YILMAZ

Sansa bak,
Benim de elimde 5 tane Class D tarzi surucu entegre vardi.
Hemen dukkana yaziyorum bunlari :)

Entegreler http://www.national.com/pf/LM/LM4651.html

My75

İnanırmısınız yaptım ama güçlü bir hoparlörüm olmadıgı için  hala denemedim ,tamamen şemaya güvenerek  yayınladım,bir şikayet gelmedi demekki sorunsuz çalışıyor..Besleme katını denedim AC 44v giriş doğrultunca peak voltajı 60volt civarında oldu umarım zararı olmaz ve beslemeye paralel bağlı 500 ohm direnç takmayın yanma derecesinde ısınıyor degeri yükseltmek gerekli kolay gelsin..

reccom

linki yenilersen çok iyi olur dostum
mail [email]gungor.h@hotmail.com[/email] daha fazla devre ve uygulama için resme tıkla [/url]

reccom

linki yenilersen çok iyi olur dostum
mail [email]gungor.h@hotmail.com[/email] daha fazla devre ve uygulama için resme tıkla [/url]

reccom

dostum devredeki bobinin değeri nedir acaba

malpaslan1979

File not found diyor. Yeniliyebilir miyiz?