ARESe 7 SEGMENT display geçmiyo acil yardımmm

Başlatan aydertunca, 02 Mayıs 2007, 20:55:05

aydertunca

slm arkadaşlar.isiste bir sayıcı devresi yaptım çalışıyo ama baskı devresini çizemedim.çünkü devredeki 7 segment diplaylarin areste paketi yok.Katotu7 segment display kütüphanesi olan varsa ekleyebilirmi.

devrenin isiste çizilmiş halıni aşagıdaki linke veriyorum.
baskı devresini çizip ekleyebilirmisiniz.
proteus 6.9 sp5 kullanıyorum.

http://rapidshare.com/files/29111027/sayici.rar

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

teknikelektronikci

merhaba devrenize bakamadım ama eğer devrenizde birden fazla display var ise DD7SEG-56 elemanını kullanmanızı tavsiye ederim çift li display bunlar arestede paketi var onun haricinde siz kendiniz displayinize uygun paket hazırlamanız gerekecek kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

e3

Sayın  Aydertunca, yardım etmek isteriz ancak elinizdeki display modelini bilmeden bunu yapamayız.Çünkü her displayin (ortak anot ve katoddan bahsetmiyorum) pin sıralamaları farklıdır.Elinizdeki displaylerin üzerinde hangi kodlar yer almaktadır veya ayak dizilimi nasıldır? Zaten bu aşamadan sonra da pcbyi sizin çizebileceğinizi düşünüyorum.İyi çalışmalar. ;)
.eem.

aydertunca

KARDEŞ ALDIĞIM DİSPLAYLARIN ÜZERİNDE

BS0562H   DG YAZIYOR...

aydertunca

arkadaşlar baskı devreyi çizmeye uğraştım.ama bir türlü çizemedim
lütfen yardım edin.acil yardıma ihtiyacım var........................

e3

Aydertunca, nette aramama rağmen böyle bir display bulamadım.Ayak bağlantılarını ve ölçülerini bilmeden sana birşey çizmemiz mümkün değil.Şöyle olabilir biz devreyi çizer displayleri bağlayacağın yere normal konnektör koyarız, sende oraya displaylerden kablo çekerek devreni tamamlarsın ama böylede hoş bir görüntü oluşmaz. :( İyi çalışmalar.
.eem.

ilker_32

Ben önceden çizmiştim. 7Seg, ama sayıcına bakmadım. linke koydum kontrol et bakalım. inşallah işine yarar. Yararsa kütüpanene eklersin.

http://rapidshare.com/files/29486565/D__304_SPLEY.LYT