hdd deki resim kalıntılarını temizlemek

Başlatan picman, 13 Haziran 2007, 22:02:33

picman

arkadaşlar ben daha önce bilgisayarıma kaydettiğim ama sonradan sildiğim resimlerin kalıntılarını tamamen yoketmek istiyorum. elimde bir veri kurtarma programı var ne yaptıysam olmadı . o istemediğim resimleri program yine kurtarıp çıkarıyo ortaya. hdd ye format attım olmadı . disk birleştirme yaptım olmadı . hdd yi komple gereksiz şeylerle doldurup o istemediğim resim kalıntılarının üzerine veri yazılıp yok olsun diye düşündüm yine olmadı . ben bu resimlerden nasıl kurtulurum bu kou hakkınds bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum .. saygılarımla çalışmalarınızda başarılar....
Bilgi paylaştıkça artar..

ise

picman

o dediğini yaparsam hdd yi komple silmemmi gerekir yoksa veri kaybetmeden bunu yapabilirmiyim

z

Isletim sistemi izin veriyorsa ilgili sector ve track'a erisip verileri degistirebilirsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

picman

arkadaşım winxp kullnıyorum hdd de o resmin bulınduğu track ı nasıl bulurum ve nasıl değiştiririm . kusura bakmayın biraz başınızı ağrıtıyorum ama .. biraz açıklama yaparsanız çok sevinirim .

z

XP bu tur low level islemlere izin vermez ama bir yolu muhakkak vardir.

POWER

ikinci bir alternatif,hdd kullanılamaz duruma getirebilirsin(Sert bir zemine sert bir şekilde atmak gibi)
TB6BKG

z

OG

http://rapidshare.com/files/37036292/Evidence_Eliminator.zip.html bunu denermisin.

Alıntı YapBilgisayarda temizlik yapar.Bir tıklama ile aşağıdaki dosyaları siler:

Windows SWAP file

Windows Application logs

Windows Temporary Files

Windows Recycle Bin

Windows Registry Backups

Windows Clipboard Data

Start Menu Recent Documents history

Start Menu Run history

Start Menu Find Files History

Start Menu Find Computer History

Start Menu Order Data

Start Menu Click History

Microsoft Internet Explorer temporary typed URLs, index files, cache and history

Microsoft Internet Explorer AutoComplete memory of form posts and passwords

Microsoft Internet Explorer Cookies (Selective cookie keeping for versions 5 and above)

Microsoft Internet Explorer Internet components (Selective keeping of components)

Microsoft Internet Explorer Download Folder memory

Microsoft Internet Explorer Favorites List

Microsoft Outlook Express v5+ database of (Selective keeping of mail and news groups)

Windows Media Player History

Windows Media Player PlayLists in Media Library

America OnLine Instant Messenger contacts

Netscape Navigator temporary typed URLs, files, cache and history.

Netscape Navigator Cookies (Selective cookie keeping for versions 4 and above)

Netscape Mail v4+ sent and deleted e-mails

Netscape Mail hidden files

Customizable lists of files and folders, with or without their contents

Customizable scan lists of file types in specific folders

Customizable scan lists of file types on all drives

Deleted filenames, sizes and attributes from drive directory structures

Free cluster space ("Slack") from all file tips

Magnetic remenance from underneath existing files/folders

All free unallocated space on all hard drives

Evidence of activity in many other programs, using Plug-In modules

Slack space and deleted entries in the Windows registry

Created and modified dates and times on all files and folders

Windows Registry Streams

Common Dialog load/save location history

Instant secure deletes of Windows registry data (NT4/2000/XP)
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

e3

Bazı HDD üreticileri Low Level Format için destek veriyorlardı diye hatırlıyorum.Bir ara bana da lazım oldu ancak sonra kullanmaya gerek kalmadı, HDD emekli oldu. :D Chip dergisinin bir sayısında verilerin nasıl yok edileceği yazıyordu, sayı bende var ancak şu an dergi yanımda değil.Yarına hangi programların olduğunu buraya ayrıntılı olarak yazarım.İyi günler. ;)
.eem.

akkoyunlu74

pardus ta bu işler için "silici" adlı bir program var. denemedim ama tahminen işer yarar

picman

ilgi ve alakanız için gerçekten çok teşekkürler . benim bildiğim kadarıyla low level format bütün diskteki verileri tamamiyle silerek temizliyor . oysa ki ben mevcut verilere zarar vermeden bunu yapmak istiyorum . yani windiws tarafından boş gibi görünen ama bi takım kalıntıların olduğu bölgeleri kurtarılamayacak şekilde silmesi gerekli elimde eraser diye bi program var onunla denedim bazı resimleri sildi ama hala kurtarılabilen resimler var. dediğiö gibi windowsun boşluk olarak gördüğü yerleri kurtarılamayacak bişekilde silen bi program öneriniz var mı yukarıda arkadaşların verdiği programları şimdi indirip deniyecem..

ilkser

Merhaba,

Veri kurtarma programlarından hangisini kullandınız?
Uçmak,düşmeyi göze almaktır....

picman

digital photo recovery diye bi program kullanıyorum. zannedersem benim silemdiğim resimler windowsun erişime izinvermediği alanın içinde çünki diğer bölümlerde eraser programı ile silme yaptığımda o bölümde istemediğim resimler silinmiş görünüyo . program d sürücüsünde bişey bulamadı . hal böyle olunca buresimler pc yi başka bi sistemle açmadan gitmeyecek gibi görünüyor . pardus işletim sisteminin cd den çalşan versiyonunu ile pc yi açsam böyle mevcut verilere zarar vermeden disk temizleme aracı varmıdır onda biara kulanıştım pardus u ama çok incelemedim ...