kalem havya soket bağlantısı?

Başlatan mustafa_cmbz, 03 Eylül 2007, 01:03:17

mustafa_cmbz

arkadaslar benım ısı ayarlı havya projem var fakat bunda herkesin elinde bulunan solomon havya yerine kalem havya kullanmayı isitiyorum nedenı ise içinde termıstör olacağı yönundeki inancım yanı daha prof. bir devre tasarlamış oluruz güç elektronıkği bölümüne açtığım başlıkta bir arkadas havya sehpasında buluna termıstörle ısı ayarlayan devre vermış fakat  şöyle mantıklı düşünürsek ısının sabıt tutulması havya sehpasındamı yoksa smd entegre lehimlerkenmı gerekli,bence her 2si de bunun için kalem havyayı kullanmak istedim fakat soketi biraz değişik klavye uygulaması yapanlar varsa bilirler aynı klavye soketinın biraz ufağı var acaba  bu soketin bağantı uçlarını bılen varmı ? mesela hangı uç rezistansa bağlı hangı uç termıstöre ve bir seydaha, bilen arkadaşlar var ise bu havyanın özelliklerinden bahsederlerse hem benım için hemde paylaşım açısından faydalı olacaktır...

kolay gelsin..

stlg

Sevgili kardesim

Havyanın icinde bulunan ısı algılayıcısının uclarını bulmak icin onerebilecegim pratik uygulama su, havyanı dısarıdan baska bir ısı kaynagı ile ısıt, olcu aletinin omaj kademesi ile bu ucları sırası ile olc ,ısı ile degeri degisen uclar ısı algılayıcısının ucları olur ,digerleride rezistans  kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ahmet2004

Belki bu şema yardımcı olur sana.

mustafa_cmbz

hocam 6. ayak ne olacak şaşemı?

aslan_korhan

6. bacak şase. Ama genelde boş bıraksanda olur...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.