7x24 dot matrix kayan yazi

Başlatan lay, 06 Aralık 2003, 01:20:46

lay

Birkaç aylık bir çalışmayı forumdaki arkadaşların yararına sunuyorum.
Upload edilen

adresten, matrix.zip adlı dosyayı indirebilirsiniz.
Adres:
http://www.mcu.cz/atm/
Dosya:
matrix.zip
Boyut:
1.01 MB
PASS:
ta5ccf
İşlev:
Bir

PC/AT klavyeden girilen metni, dot matrix display'de izleme, bilginin EEPROM'a kaydedilmesi.
lay

cnt

aramiza hosgeldin   lay  ;)

projeni bizlerle paylastigin icin

teşekkürler.
gercekten cok guzel bir proje olmuş, hazirlamis oldugun html dosyasi harika. ellerine saglik.  

Iyi calismalar

fsan

tebrikler usta, güzel bir uygulama olmuş.

byka

Cok iyi kardes ellerine sağlık
daha buyuk.daha cok zor projelerde de basasrılı olmanı temenni ederim
ne desek bu

emeğe az
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

GreeN

Abicim proje çok güzel. ama anlamadığım bir nokta var . açıklama kısmında klavyenin data  sinyali asenkron seri

haberleşmeye ait. oysa klavyede senkron seri haberleşme var diye biliyorum . yani start ve stop bitleri kullanılmıyor.  eğer yanılıyorsam düzeltin lütfen.   :oops:
Terörü Lanetliyoruz.

ta5et

Aramıza hoşgeldin
Başarılar

ta5et

PicProje

ilk mesaj biraz gec geldi ama uyelerimize yararli olacak bicimde geldi LAY teşekkürler
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

metti

hocam dosyayı indiremiyorum dosyaya tıkladıgımda downlod etmiyor nasıl indirecem
bvn

axanc

Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

lay

İndireceğiniz dosya Antrak'ın bu ayki sayısınında all.zip olarak yer alıyor.
Öyle

e-mail'ler alıyorum ki (şemada transistörün adının belirtilmediğinden tutun, resmin çözünürlüğünün neden düşük olduğuna kadar) inanamazsınız. Aslında tüm soruların yanıtları makale içinde

var. Bazılarına mutlaka yanıt yazmak zorundayım. Çünkü dönem ödevi olarak bu projeyi seçenler var. Tabii, forum üyelerini bu grubun dışında tutuyorum.
Selamlar.
lay

zenze

Sevgili Lay a çalışmasından dolayı teşekkür ederim.Bazı konuları anlamama yardımcı olacağını

düşünüyorum.
devreyi yaptım ve tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
1.indirdiğimim hex dosyası picupta birinci satır hatası verdi asm yi derleyince sorunsuz yüklendi.
2.ic2 ve

ic1 in 10 nolu bacaklarına bağlı ledler devamlı yanıyor gözüküyor
3.kaliteli led kullanmak gerekli
şimdilik bukadar

zenze

2. madde iptal sorun benden kaynaklanmış

gafosen

teşekkürler..

karakter sayısını arttırmak için harici bir eprom  nasıl ekleriz..

selamlar
sevgiyi sen kötülüge düsman ol

lay

Kastettiğiniz herhalde metin uzunluğu... Eğer amacınız buysa,

PIC16F84 içinde kullanılmayan yaklaşık 20 bayt'lık bir alanı kullanabilirsiniz. PIC1F628, PIC16F876, PIC16F877 de bu amaçlarla kullanılabilir. Ama, harici bir EEPROM kullanmak (bu proje

için) uygun gözükmüyor. Çünkü çok yoğun olarak portların I/O özelliklerini değiştirmeniz gerekir.
Selamlar...
lay

zenze

sütun sayısını arttırdığımızda (sadece 8 sutun )yazı biraz kırpışmaya başlıyor
bunu nasıl önleyebiliriz teşekkürler.